Close search

Starosti s tchyní? Nepouštějte se do války, použijte rafinovanější metody, radí odborníci

Pixabay Zdroj: Pixabay

Žádné manželství bohužel není dokonalé. Pokud vás potkalo štěstí a váš manžel je člověk skutečně k pohledání, můžete mít možná starosti s tchyní. Jaká jsou řešení? Rozhodně se podle odborníků nepouštějte do otevřené války a hledejte způsoby, jak vaše vzájemné vztahy vylepšit. Chcete konkrétní rady?

Dámy, není dobré si nic nalhávat. Vztah matky a syna je velmi důležitý a pouto, které se mezi nimi většinou vytvoří, trvá po zbytek života. Stává se, že manželka a tchyně spolu prostě a jednoduše nevycházejí. Mají jiné názory, životní postoje i představy o rodině. To ale není důvod se hned rozvádět a rozhodně stojí za pokus najít s tchyní společnou řeč. Jak na to podle rad odborníků?

Tolerance

I když můžete mít pocit, že vám tchyně dělá jeden naschvál za druhým, nemusí to být zcela pravda. Může pouze docházet k nedorozumění kvůli nedostatku komunikace. Také neopomíjejte generační rozdíl. Dříve se slušely a patřily jiné věci než dnes a vaše tchyně si to možná jen neuvědomuje. Nemusíte si samozřejmě nechat vše líbit, máte právo na vlastní život i názory, jen zkuste být trochu tolerantnější.

Žádné soupeření

Existuje-li situace, ve které se nevyplácí otevřeně vyhlásit válku, pak je to tahle. Případná šarvátka totiž bude dost dlouhá, náročná a je velká pravděpodobnost, že prohrajete. To nemáte zapotřebí, proto se zkuste na celou situaci podívat z jiného úhlu pohledu. Vaše tchyně vychovala z vašeho muže člověka, kterého právě díky jeho báječné povaze milujete. Rozumnou (a trochu rafinovanou) metodou je projevit tchyni respekt a zkusit si z ní naopak udělat vašeho spojence.

Kritiku ne

Tady snad ani není třeba nic dodávat. Každý člověk podvědomě brání své milované, když na ně někdo útočí. To bude platit i v situaci, kdy budete před manželem otevřeně kritizovat jeho matku. O obráceně - syna před jeho matkou. Pokud ale nastala situace, kdy jste přesvědčena, že se prostě musíte vyjádřit, rozhodně držte své vášně na uzdě. Buďte věcná a nesrovnávejte tchyni s vaší maminkou.

Spolupráce

Možná si řeknete, že tento bod pro vás rozhodně není, protože s vaší tchyní se spolupracovat nedá. Je možné, že jste to třeba i jednou zkusila, ale vaše kooperace z nějakého důvodu nevyšla. Nezahazujte ale možnost s tchyní navázat společnou řeč.  Požádejte ji o recept, nebo o radu. Zkuste ji zapojit do řešení nějakého menšího problému. Ideálně takového, na kterém vám tak úplně nezáleží. Určitě váš zájem o její názor ocení.

Jsou samozřejmě i jiné způsoby, jak zlepšit vztah k tchyni. Určitě nic nezkazíte tím, když ji budete vnímat jako součást rodiny, která také potřebuje lidský kontakt i uznání. Pokud si myslíte, že se tchyni můžete svěřit s nějakým problémem a ona by vás mohla skutečně vyslechnout a pomoct vám, tak to udělejte. Posunete váš vztah zase o něco dál. Také občasné projevení přízně a vděku nebude na škodu. Samozřejmě to neznamená, že byste měla své pocity předstírat, to rozhodně nedělejte. Ale zkuste tchyni poděkovat za to, že vám třeba uvařila, i když jste to nechtěla, nebo jí pochválit nový účes i dobrý nápad. Vlídné slovo totiž stále dokáže zázraky.

A ZDE ČTĚTE CO DĚLAT, KDYŽ TOHO PRAVÉHO MUŽE STÁLE JEŠTĚ HLEDÁTE!

Nejčtenější články