Close search

Nevycházíte s šéfem? Jak to udělat, aby vás měl nadřízený rád

Pixabay Zdroj: Pixabay

Dobré vztahy v zaměstnání a obzvlášť s kolegy nebo nadřízeným mohou velmi silně ovlivnit váš kariérní růst. I když pro dosažení pracovního úspěchu musíte být ve své profesi dobří a neustále se rozvíjet, krutou a nepříjemnou realitou mnohdy zůstává, že přízeň šéfa vám může pomoci. Co ale dělat, když se svým nadřízeným nevycházíte?

Můžete sice být se svým šéfem nejlepší přátelé, aby pokud svoji práci nebudete zvládat, dobré vztahy vám nemusí pomoci. Tento systém ale často funguje i naopak a bohužel je nutné si přiznat, i když se vám to nemusí líbit, že dobré vztahy na pracovišti a hlavně s vedením mohou být velmi užitečné. Kariéru na nich nejspíš nepostavíte, ale při špatných vztazích si ji můžete potopit. Pokud máte pocit, že vaše komunikace se šéfem není na nejlepší úrovni, možná děláte některé chyby, které váš nadřízený nemůže vystát.

Neustálé kontrolování

Rozhodně je správně, když se snažíte dělat svoji práci dobře a než abyste udělali chyby, poradíte se se svým šéfem. Pokud ale vyžadujete příliš mnoho pozornosti, máte potřebu, aby se vám nadřízený neustále věnoval, pak může vzniknout problém. Určitou nepsanou součástí každého zaměstnance je jistým způsobem ulehčit práci svému šéfovi, pokud mu ji ale naopak přidáváte, tak to rozhodně neocení.

Únikové cesty

Pokud patříte mezi zaměstnance, kteří své pracovní místo opouštějí na minutu přesně nebo při získání větší odpovědnosti, i když o ni žádali, nemohou dotáhnout úkol do konce, pak je pochopitelné, proč mezi oblíbence nepatříte. Nikdo samozřejmě nechce dělat neplacené přesčasy a zaměstnavatel by to neměl ani požadovat, ale určitý zápal a nadšení pro práci ocení každý šéf.  

Řešení problémů

Nehledě na to, jakou pozici ve společnosti zastáváte, je součástí vaší práce hledat řešení problému, který nastane. Nebo o něm informovat nadřízeného. Dlouho opomíjená situace nebo mechanismus, který jednoduše nefunguje tak, jak má, narušuje pracovní proces. Podobná situace se třeba nemusí týkat pouze vás, ale může zasáhnout i další členy vašeho týmu. Pokud jste ale o podobné nepříjemnosti věděli a záměrně o ní nikoho neinformovali a nechali jste problém nadále rozvíjet, potom se nedivte, že z vašeho přístupu vedení nebude nadšené.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA NEJČASTĚJŠÍ CHYBY, KTERÉ MOŽNÁ DĚLÁTE!

Nejčtenější články