Close search

Netěšíte se do práce? Těchto pět znaků prozradí, že už je čas na změnu

Pixabay Zdroj: Pixabay

Každému se stává, že je ze své práce unavený a nedokáže si ani představit, že by tam měl vydržet ještě další den. Pokud ale vaše nespokojenost v práci je dlouhodobá a cítíte silný odpor před každou cestou do zaměstnání, měli byste se možná zamyslet nad tím, zda není čas na změnu.

Konflikty na pracovišti, nevydařené úkoly, únava i stres jsou bohužel součástí profesního života. Vzhledem k tomu každý týden lidé tráví desítky hodin v kanceláři, by se tyto pocity neměli změnit v nepříjemnou rutinu. Změna zaměstnání je ale významným a pro mnohé děsivým krokem, ke kterému je velmi těžké se odhodlat. Jak tedy poznat, že byste měli začít uvažovat o změně?

Nedoceněná snaha

Všechno má svůj čas a pokud jste ve firmě nováčkem, je celkem pravděpodobné, že vaši práci budou nadřízení často podrobovat kritice a žádat po vás opravy. Ani ocenění za dobrou práci není bohužel vždy samozřejmostí. Pokud se ale již dlouhou dobu nacházíte v situaci, kdy víte, že jste prokazatelně a dlouhodobě odváděli dobrou práci, ale přesto jste se nedočkali ani slovní pochvaly, měli byste si promluvit se svým vedením. To sice neznamená, že si půjdete říct o pochvalu, ale měli byste zjistit, zda jsou s vaší prací spokojeni. Pokud ale ani po otevřené komunikaci v dohledné době nenastane změna, je to signál, že vaše výkony jsou považovány za samozřejmost a tady už je jenom na vás, zda vám to vyhovuje, nebo ne.

Nepříjemné představy

Každému se občas nechce do práce, ale pokud u vás pouhé pomyšlení na zaměstnání, nebo na další pracovní povinnosti, vyvolávají přímo odpor, měli byste svoji situaci řešit. Pokuste se nejdříve zamyslet nad tím, co může být původcem vašich obav a zkuste tyto problémy řešit. Pokud to ale není možné, nehledě na vaši snahu z nepříjemné situace vybruslit, začněte přemýšlet o hledání nové práce.

Žádná změna

Pokud si přijdete vyčerpaní a víte, že vám vaše zaměstnání a náplň práce nepřinášejí žádné uspokojení, ani možnosti pro vývoj, zamyslete se nejdříve nad změnou pracovní pozice a například využitím rekvalifikačních kurzů. Pokud vám váš zaměstnavatel nevyjde ve vaší žádosti o změnu vstříc, měli byste svůj potenciál uplatnit jinde.

Špatné zdraví

I když jedním z důvodů, proč většina lidí chodí do práce, je výplata. Tak žádné peníze vám nestojí za to, abyste obětovali své zdraví. Tady opravdu platí, že zdraví si za žádné peníze nekoupíte.

Problémy v osobním životě

Pokud vaše zaměstnání negativním způsobem ovlivňuje váš soukromý život, měli byste se vážně zamyslet nad odchodem. Vaše rodina i blízcí by měli mít přednost.

Nejčtenější články