Close search

Nestihli jste ještě adventní výzdobu? Máme rychlé tipy za pár korun

pixabay Zdroj: pixabay

Sice už máme po druhé adventní neděli, ale některé hospodyňky zkrátka ještě nestihly vyzdobit byt nebo udělat adventní svícen. Pokud mezi ně patříte i vy, vůbec nic si z toho nedělejte. Do Vánoc zbývá ještě 12 dní a díky našim tipům vykouzlíte u vás doma kouzelnou vánoční atmosféru během chvíle.

Větvičky do vázy

Důležité je celý byt provonět jehličím a abyste nemusely čekat na to, až si do obýváku postavíte stromeček, vložte do vázy větvičky chvojí - krásně a intenzivně voní borovice, která také dlouho vydrží. Smrk vám brzy opadá. V lese se porozhlédněte po nějakém pokáceném stromě, ať zbytečně neničíte zdravý strom. Větvičky můžete nechat jen tak nebo ozdobit textiliemi, skořicí nebo plátky sušeného pomeranče.

Přírodní dekorace

Mimo již zmíněné větvičky chvojí, se můžete v lese porozhlédnout po březových polínkách, které se dají svázat a dozdobit např. slámou, šípky, kaštany, nebo vánočním kořením skořicí, hvězdičkami badyánu nebo plátky sušených citronu a pomerančů. Svázaní březová polínka vypadají senzačně.

Provoňte domov kořením

Pokud začnete péct cukroví, vůně vanilky nebo perníkového koření se automaticky rozline po celém domě. Nebojte se ale vánoční koření použít i pro dekoraci. Celé skořice naaranžujte ležérně a minimalisticky ve sklenici. Vyrobte si tradiční svícen z jablka nebo z pomeranče zdobený hřebíčkem. Nebo celou skořici ovažte mašlí a máte originální voňavou ozdobu na stromeček.

Netradiční adventní svícen

Zajímavou alternativou ke klasickému svícnu může být kovový nebo plechový podnos, který dnes koupíte kdekoliv v dekoru za pár korun a na který naaranžujete šišky, sušené ovoce, vánoční ozdoby, podzimní plody a další. Fantazii se meze nekladou. Potom už jen připevníte čtyři bodce se svíčkami.

Stejně tak můžete využít proutěný košík prakticky jakéhokoliv tvaru. Může být kulatý, ale i podélný. Umístíte do něho nějaký opět přírodní materiál nebo textílii, vánoční přízdobu a svíčky, které můžete ovázat mašlemi.

Adventní věnec na dveře

K výzdobě patří i ozdobené vchodové dveře. Adventní věnec bez svíček si můžete vyrobit opět z přírodních materiálů, větviček a bát se nemusíte ani figurek a postaviček zvířátek. Rychlý a velmi efektivní výzdobu dveří zhotovíte pouze pomocí větví, které zapícháte do kusu polystyrénu nebo jiného materiálu, který větve udrží.

Stačí ledabyle, ale měl by být zachován nějaký tvar, větve nastříkejte na bílo a uprostřed upevněte například papírovou sovu nebo nějaké jiné zvířátko, které bude této jednoduché, ale krásné ozdobě dominovat.

 

Nejčtenější články