Close search

Nešťastná v manželství? Pomůže vám pravidelné milování i dostatek spánku

Pixabay Zdroj: Pixabay

Po mnoha letech manželství se může stát, že vztah už není to, co býval. Nikdy ale není pozdě se začít snažit, proto vám přinášíme 7 věcí, kterými můžete zachránit, v co jste kdysi oba věřili.

1. Probouzíte se čerství

Věděli jste, že páry, které usínají spolu, se probudí v průměru až šestkrát za noc? Mohou za to modřiny na nohou či chrápání vašeho protějšku. To může vést při nedostatku spánku až k mentálním a fyzickým potížím, jako je třeba deprese nebo obezita, tvrdí certifikovaný poradce David Bennett. Nic z toho rozhodně nepřispívá zdravému a šťastnému partnerskému životu.

2. Mnohem více sexu

Přemáhání se k sexu vašemu vztahu rozhodně neprospívá. Přesto tak činí většina z nás. Večer padneme únavou do postele a partner to „začne zkoušet“. Nechceme ho zklamat, odmítnout, a tak ohrozit náš vztah.

Podle expertky na intimitu Miyoko Rifkin to není dobrý přístup. Spaní na jednolůžkových postelích by tento problém mohlo vyřešit. „Vyhnete se pocitům, že jste povinni svého partnera uspokojit, nebo tomu, že ho musíte odmítnout… a schováte si onu sexy chvilku na ráno, díky čemuž bude vaše setkání o dost vášnivější a energičtější.“

3. Cítíte se svůdněji

„Studie ukázaly, že lidé, kteří nespí dost, mají více tuku ve středových partiích,“ připomněla Rifkin. Budete se těšit lepšímu zdraví a sexy postavě.

4. Více si vážíte vašeho vztahu

Tím, že se vzdálenost mezi vámi zvětší, probudíte vzájemnou touhu po dotecích a intimitě, tvrdí Kristie Overstreet, Ph.D, klinická sexuoložka a psychoterapeutka. Oddělené postele tak budou fungovat na bázi „zakázaného ovoce“.

5. Méně hádek

Jestliže se dobře nevyspíme, mívá to neblahé důsledky. Jsme podráždění, obviňujeme partnera a řešíme malichernosti. „Nepřerušovaný spánek je klíčem k menší podrážděnosti a proměnám nálad. To může vést k menší konfliktnosti uvnitř vašeho vztahu,“ dodává doktorka.

6. Vztah je harmoničtější díky většímu prostoru

Pokud spolu nejen bydlíte, ale i pracujete, může se jeden z vás po čase začít dusit. Každý z nás potřebuje chvilku jen pro sebe. Oddělené lože tento osobní prostor poskytnou a jako bonus sblíží partnery. „Pokud spali odděleně, protože jeden z nich potřeboval pauzu, s o to větší pravděpodobností se ráno obejmou a dvakrát si rozmyslí, zdali nechají příští hádku vyeskalovat do fáze, kdy budou oddělené lože třeba,“ uvedl certifikovaný vztahový kouč Chris Armstrong.

7. Vzájemné pochopení

Zítra vás čeká důležitá schůzku či událost. Potřebujete si kvalitně odpočinout. Ale víte, že si o všem můžete nechat jen zdát. Partner se neustále převaluje, chrápe a škubá sebou.

Oddělená lůžka vám pomohou vyřešit víc než jen každodenní únavu a stres. Zlepší se i vaše vzájemná komunikace a empatie. „Měl jsem klienty, kteří se snažili usínat spolu bez ohledu na tohle. A skončilo to vzájemným odmítáním nebo hádkami na téma chrápání/škubání, narušujícího spánek druhého,“ přibližuje situaci Armstrong. „Oddělené spaní by nemělo být dlouhodobým řešením, zato je čas od času třeba a bývá podceňované.“

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu