Close search

Nešťastná láska vás může trvale poškodit: A další fakta ze života, o kterých jste možná neměla tušení

Pixabay Zdroj: Pixabay

V životě nás ovlivňuje spousta věcí, ať už je to vztah, který není příliš šťastný nebo třeba i obyčejná antikoncepce. Přinášíme vám zajímavá fakta, o kterých jste možná nikdy neslyšela.

1. Antikoncepce ovlivňuje víc, než si myslíte!

Že se vám kvůli práškům mění nálada i chuť na sex, to už nejspíš víte. Ale vědci nově přišli se zjištěním, že ženy dlouhodobě užívající hormonální antikoncepci více přitahují zženštilé typy mužů. Ty maskulinního vzhledu s vysokými hladinami testosteronu je jednoduše nepřitahují. Nechtějte si ani představovat, co se asi stane, až antikoncepci jednoho dne vysadí…

2. Hádky může způsobit nedostatek cukru i hlad

Pokud vám přijde, že se poslední dobou často hádáte i kvůli úplným maličkostem, nakupte čokoládu anebo uvařte dobrou večeři. Váš partnerský život bude hned mnohem růžovější!

3. Víc sexu = pevnější vzájemné pouto

Během sexu si vyměňujeme nejen tělní tekutiny, ale i množství vnitřní energie, která v nás vyvolává pocit závislosti, lásky a něhy. Pokud si navíc se svým partnerem dopřáváte i mazlení, už se od sebe jen tak neodpoutáte!

4. Nešťastná láska vám může vážně poškodit zdraví

Rozchodem zlomené srdce není jen psychickou záležitostí. Každá stresová událost totiž oslabuje náš imunitní systém a tělo je náchylnější k rozvoji různých onemocnění.

5. Váš životní partner vám může být podobnější, než se na první pohled zdá

Není zas takovou novinkou, že se každý z nás snaží vybírat si partnera přiměřeného věku, vzdělání a sociokulturního zázemí. Vědci zjistili, že náš životní partner má obvykle i podobné DNA.

Nejčtenější články