Close search

NEREZ & LUCIA vyráží na první společné turné k novému albu ZLOM

Archiv Zdroj: Archiv

Legendární skupina NEREZ, v čele se zakládajícími členy Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, přizvala ke spolupráci zpěvačku Luciu Šoralovou. Vzniklo tak výjimečné album, které vychází 8. 2. 2019 u Warner Music. Skupina jej představí fanouškům během turné, které čítá jedenáct zastávek napříč Českou republikou.

Album překvapuje žánrovou pestrostí. Nahrávka je stylově rozkročená napříč celou Evropou. Vedle sebe tak stojí čardáš, folková balada, reggae, šanson i akustická pop music, zní čeština, slovenština, hebrejština, srbochorvatština či romština. Kolekci dvanácti písní autorsky sestavili Zdeněk Vřešťál a Lucia Šoralová a jejich hosté - například Silvia Kaščáková nebo Ondřej Soukup. ZLOM vychází na CD i LP a bude k dostání i na koncertech skupiny.

„Album Zlom je podle našeho názoru naprosto výjimečné. Lucia Šoralová je inspirativní zpěvačka i autorka. Máme pocit, že je to úplně stejné jako před mnoha lety, když své písně nosila Zuzana Navarová,“ říká k projektu Zdeněk Vřešťál.

Před vydáním alba skupina zveřejnila klip k písni Klec. Natáčel se na venkovském hřbitově a také v budově starého dřevěného nádraží v Řevnicích v režii Dominika Miškovského. Odehrává se ve dvou časových rovinách, před 2. světovou válkou a v současnosti. Kromě hudebníků a zpěváků ze skupiny NEREZ&LUCIA hrají, jak v textu písně, tak i ve scénáři, hlavní roli katolická dívka Marie a židovský chlapec Izaac. „Jejich velkou lásku přerve válka a čas, symbolizovaný parní lokomotivou, se neodvratně valí do současnosti. Tempo se stále zrychluje až do finálního tance obou nešťastně zamilovaných milenců. Klip je podobenstvím o rozděleném světě. A jenom láska nás spojí,“ komentuje klip i text písně Zdeněk Vřešťál.

Odkaz na videoklip Klec: https://youtu.be/ET4KAQN2d8E

Turné k nově vydanému albu Zlom startuje 15. března v Plzni a skupina jej zakončí 11. dubna v Brně.

Termíny turné NEREZ&LUCIA

15. 3. 2019 - PLZEŇ - MĚŠŤANSKÁ BESEDA

20. 3. 2019 - MLADÁ BOLESLAV - DŮM KULTURY

22. 3.2019 - KARLOVY VARY - AMBASADOR

24. 3. 2019 - ČESKÉ BUDĚJOVICE - JIHOČESKÉ DIVADLO

28. 3. 2019 - ÚSTÍ NAD LABEM - NÁRODNÍ DŮM

29. 3. 2019 - LIBEREC - WAREHOUSE

3. 4. 2019 - TŘEBÍČ - NÁRODNÍ DŮM

5. 4 . 2019 - OLOMOUC – S KLUB

6. 4. 2019 - OSTRAVA - HELIGONKA

8. 4. 2019 - PRAHA - DIVADLO KALICH

11. 4. 2019 - BRNO - SEMILASSO

Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketportal  www.ticketportal.cz/event/NEREZ-LUCIA-Tour-2019-krest-alba-ZLOM

Další informace najdete na domovských webových stránkách www.nerez.me/cs/domu nebo facebooku Nerez&Lucia www.facebook.com/NerezLucia.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu