Close search

NEREZ & LUCIA vyjíždí na turné. Již v pátek se představí v Plzni

Archiv Zdroj: Archiv

NEREZ & LUCIA, hudební spojení jedné z nejvýraznějších a nejoriginálnějších českých folkových skupin Nerez se slovenskou zpěvačkou Lucií Šoralovou, vyráží na turné. První koncert se slavnostním křtem alba Zlom proběhne již v pátek 15. března od 19:00 v plzeňské Měšťanské besedě.

Fanoušci zde uslyší nejen písničky z nového alba, ale i slavné hity, které kapela Nerez

naposledy hrála před čtvrtstoletím se Zuzanou Navarovou.

Těšit se tak můžeme na mix nejrůznějších hudebních stylů od čardáše, reggae, šansonu po folk zazpívaných v češtině, slovenštině, hebrejštině či romštině.

Kromě Lucie Šoralové a zakládajících členů skupiny Nerez Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského kapelu doplní kontrabasista Grégoire Brun z Francie, David Lomič hrající na akordeon a saxofon a multiinstrumentalista Robert Fischmann. 

O tom, že to bude jistě skvělý hudební zážitek, svědčí i pochvalné ohlasy na album Zlom, které vyšlo 8.února. Kolekce dvanácti písní autorsky sestavili Zdeněk Vřešťál s Lucií Šoralovou a jejich hosté – například Silvia Kaščáková nebo Ondřej Soukup.

„Album Zlom je podle našeho názoru naprosto výjimečné. Lucia Šoralová je inspirativní zpěvačka i autorka. Máme pocit, že je to úplně stejné jako před mnoha lety, když své písně nosila Zuzana Navarová,“ prohlásil k projektu Zdeněk Vřešťál, který „zlom“ považuje nejen v přeměně z Nerezu na Nerez & Lucia, ale hlavně ve fungující spolupráci dvou rozdílných autorů, kteří každý ve svém rodném jazyce společně vytvořili naprosto jedinečnou píseň, po níž dostalo název celé album.

Přijďte si poslechnout toto unikátní spojení skvělých hudebníků již tento pátek od 19:00 do Měšťanské besedy v Plzni.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu