Close search

Není čas to zabalit? Deset signálů, že byste se měli rozloučit se svým současným partnerem

reprofoto Youtube Zdroj: reprofoto Youtube

Blíží se Valentýn a ze všech stran se na vás valí láska a romantika. Vy ale, místo, abyste si to užívali a byli rozněžnělí, všechno znechuceně přehlížíte a možná i přemýšlíte, že nic z výše uvedeného už v současném vztahu nevnímáte a setrváváte v něm jen ze zvyku nebo pohodlnosti. Jak bezpečně poznat, že se máte rozejít?

1. Upínáte se k hezkým vzpomínkám

Vztahoví experti se shodují, že jakmile častěji vzpomínáte na to, co hezkého jste s partnerem prožili, než abyste si užívali vaši společnou přítomnost, jste ve vztahu, který už nemá perspektivu.

2. Nemáte rádi sami sebe

Když jste začínali, byli jste šťastní, zamilovaní a veselí. Ale teď? Jste otrávení a štvete sami sebe – tím, jak přistupujete k životu, tím, co děláte, jak se chováte. Pokud v tom není něco jiného konkrétního, třeba práce, je dost možné, že za to může vaše vnitřní nespokojenost s partnerem.

3. Partner se vůbec nesnaží

Když dojde na hádku, konflikt či řešení problému, jste to už dlouho hlavně vy, kdo se snaží věci vyřešit a kdo chce komunikovat. Vašemu partnerovi jako by to bylo jedno. To bohužel znamená, že i váš vztah je mu jedno.

4. Cítíte se vyždímaní

Trávení času s partnerem už pro vás není potěšení, ale spíš jakási povinnost. Nebaví vás to, nemáte chuť vymýšlet, co nového podniknete. Poohlédněte se jinde.

5. Oba jste podráždění

Stačí drobnost, třeba neumyté nádobí nebo malá změna plánů, a už je oheň na střeše. Máte pocit, že se hádáte častěji, než spolu mluvíte normálně? Tak proč zůstáváte?

6. Rozchod doporučuje vaše okolí

Samozřejmě nikdo neví, co přesně se mezi vámi a vaším partnerem odehrává. Pokud si ale přátelům a rodině stěžujete na svůj protějšek tak často a tak vehementně, že mají potřebu vám doporučovat rozchod, měli byste na ně dát. Koneckonců, jsou to vaši nejbližší.

7. Neustále jste nervózní

Už nějakou dobu máte pocit, že partner není člověk, se kterým se můžete stoprocentně uvolnit. I to je jedním z ukazatelů, že setrváváte ve špatném vztahu bez budoucnosti.

8. Spokojíte se i s tím, co se vám nelíbí

Pohodlnost, zvyk, klidně i ekonomická situace nebo strach, že už si nikoho jiného nenajdete. To všechno jsou důvody, ze kterých můžete ve vztahu přesluhovat a kvůli kterým jste možná ochotni přistupovat na věci, které se vám tak úplně nezdají.

9. Vše, co máte, je vysněná „zářivá budoucnost“

„Hned, jak toho bude mít míň v práci…“, „Hned, jak doděláme tu rekonstrukci…“, „Hned, jak skončí zkouškové…“, „Hned, jak dostane pod kontrolu ty deprese…“. Pokud většina vašich myšlenek na budoucnost vašeho vztahu začíná větami tohoto typu, musíme vám bohužel oznámit, že se jen upínáte k vysněné idylické budoucnosti, která dost možná nepřijde.

10. Vůbec vám to „nekliká“

Říká se, že nejdůležitější ze všeho je, aby to mezi dvěma lidmi tzv. „kliklo“. Znamená to víc než jen fyzickou přitažlivost, společné zájmy nebo že se pohybujete ve stejném prostředí. Je to to něco, co ze dvou tvoří milostný, ne jen přátelský pár. Pokud to mezi vámi už není, je čas to skončit.

Nejčtenější články