Close search

Není čas na kina: Black Widow, Mimoni, James Bond a další utíkají do roku 2021

Walt Disney Studios Motion Pictures/Universal Pictures/MGM Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures/Universal Pictures/MGM

Není čas zemřít, prozatím poslední přírůstek do série příběhů Jamese Bonda, utekl s premiérou na duben 2021. Na které další původně letošní filmy si musíme počkat?

Začalo to na jaře, když Rychle a zběsile 9, jeden z velkých filmů letošního roku, vyměnil květnovou premiéru za léto 2021.

Pandemie covid-19 začala zavírat kina po celém světě a další snímky se pustily do premiérových rošád.

James Bond má zpoždění

Pandemie letos decimuje spoustu odvětví a kulturu patrně nejvíc. Zatímco loni se v kinech objevilo hned 9 filmů s miliardovými tržbami, Avengers: Endgame dokonce sahali po třech miliardách, letos žádný snímek nepřekročil ani hranici 500 milionů dolarů. Protože kina nefungují na 100 %, studia se neodhodlají posílat do nich filmy s velkým potenciálem.

Nepomohl ani očekávaný Tenet britského zázraku Christophera Nolana, který měl vrátit diváky zpátky. Přepočítává ztráty a jejich výše vyděsila také producenty nové bondovky Není čas zemřít. A to bylo téměř jisté, že se Daniel Craig ve svém posledním vystoupení v roli agenta 007 musí podívat do kin v listopadu. Na film jsou totiž navázány reklamní kampaně, jedna už běžela na jaře a po přesunu data premiéry na podzim začala druhá. Ale, co je možná ještě důležitější, bondovky jsou také marketingovým nástrojem, protože propagují spoustu věcí od hodinek přes pivo až po auta. A to znamená, že s premiérou Bonda korespondují další reklamní kampaně v hodnotě stovek milionů dolarů.

Teď se ale ukázalo, že i kdyby šel snímek Není čas zemřít za každou cenu do kin, investice by se nevrátily ani studiu ani sponzorům, protože by jejich produkty nikdo neuviděl. Nejnovější termín premiéry je tedy 2. duben 2021. A to znamená, že nás po novém roce čeká další kolo reklamních kampaní. Tedy, pokud covid-19 poleví.

Mimoni hlásí ústup

Universal, je patrně jediné filmové studio, které hned pochopilo vážnost situace a již na jaře odsunulo o rok nejen devátý díl série Rychle a zběsile, ale také další sázku na jistotu, pokračování Mimoňů s podtitulem Padouch přichází. Léto pro ně jako kdyby neexistovalo.

U Walta Disneyho, kde loni trhali rekordy Avengers: Endgame, letos nevyšla sezóna přímo tragicky - obludně drahá Mulan šla na stream, komiksová Black Widow po několika posunech skončila v příštím květnu, stejně tak letos neuvidíme vesmírné Eternals s Angelinou Jolie. A letní rodinná podívaná Expedice: Džungle s Dwaynem Johnsonem a Emily Blunt možná dorazí do kin v příštím červenci. Pokud neskončí na online platformě Disney+.

Na 10 nejzajímavějších filmů, které letos nedorazí do kin, se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články