Close search

Nelyžujete? Nevadí. 4 tipy, jak si užít zimu i bez lyží

www.pixabay.com Zdroj: www.pixabay.com

Přichází zima, všichni vaši kamarádi plánují výlety do Alp, kupují nové lyžařské vybavení a sjíždějí na internetu sněhové podmínky jejich oblíbených zimních středisek. A vy jen smutně koukáte a závidíte? Rádi byste vyrazili také, ale bohužel vám nebyl dán dar z nebes, ovládat ta dvě kluzká dřevěná prkýnka. Nesmutněte, máme pro vás několik rad, jak si užít pobyt na horách i bez lyží.

Procházky

Nikde není napsáno, že do horských letovisek musíte jezdit pouze lační po skipasu. Takové výšlapy zasněženými stezkami za svitu sluníčka jsou jak z pohádky. Pokud vyberete dostatečně dlouhou trasu spálíte přibližně stejné množství kalorií jako kamarádi na svahu. Když si na výšlap vezmete trekingové hole, zapojíte horní polovinu těla, takže i formování postavy se vyrovná lyžařským borcům. Večer budete příjemně unaveni a při vzpomínkách na strávený den venku v přírodě nemusíte kamarádům celodenní výjezd-sjezd po sjezdovce vůbec závidět.

Opalování

Všimli jste si jak jsou uprostřed svahů taková krásná odpočinková stanoviště, kde je mnoho opalovacích lehátek a navíc bar s lahodnými drinky. Tato místa vám nemusí být zapovězená, většinou jsou, při troše snaze, přístupná i pěšky. Stačí se obléknout do nějakého krásného lyžařského oblečku a vyškrábat se na toto kouzelné místo. Pak už nezbývá nic jiného než si objednat drink, osídlit nejbližší lehátko a chytat bronz.

Svařák

Tento nápoj k horám a lyžování prostě patří, jako cukroví k Vánocům. To, že nelyžujete, vůbec neznamená, že si ho nemůžete dopřát, ba naopak. Lyžaři by totiž správně neměli vůbec požívat alkohol, ohrožují tím nejen sebe, ale i další návštěvníky sjezdovky. Zatímco vy, jako nelyžař se můžete tímto drinkem posilňovat od rána do večera. Věřte, že po třech a více hrnečcích, se vám už po lyžování stýskat nebude, protože budete rádi, že se udržíte alespoň na vlastních nohách.

Boby

Pokud byste přeci jen chtěli vyzkoušet nějaký sport, který se odehrává na zasněženém kopci, vyzkoušejte boby. Ale pozor, nemůžete vytáhnout pekáč na jakýkoliv kopec v okolí a svézt se. Udržbáři sjezdovek nemá pro tento koníček zrovna pochopení. A vyhnout se lyžařům v závratné rychlosti, do které se na bobech dostanete, také není zrovna jednoduché. Proto vybírejte kopce opuštěné, výhodou je pokud jsou s minimem stromů a na konci se nenachází potok nebo jiné vodní dílo. Pak už jen nasednout a užít si svištění ledového vzduchu kolem uší.

Tak zimním radovánkám zdar!

 

Nejčtenější články