Close search

Nejznámější první dámy USA: Kdo k sobě lákal větší pozornost než prezident?

Instagram Zdroj: Instagram

Některé první dámy se nesmazatelně zapsaly do dějin svou angažovaností v charitě a otevřeností, jiné se proslavily díky občasným skandálům. Z jejího přízvuku si mnozí ze začátku utahovali, ale díky její kráse a síle si ji zamiloval celý svět, to byla Jackie. Nejdříve ji proslavil románek manžela se stážistkou, později sama kandidovala na prezidentku, více o této první dámě a nejen o ní se dozvíte v článku.

Eleanor Roosevelt 

Eleanor byla manželkou amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta a funkci první dámy vykonávala před i během druhé světové války. Informace o tragických událostech a nacistických zvěrstvech, které se děly v Evropě neunikly ani pozornosti americké veřejnosti. První dáma sice velmi sympatizovala s hrdinstvím vojáků, kteří bojovali na straně Spojenců. Její velkou náklonnost a obdiv si ale získala sovětská sniperka Ljudmila Pavličenková, která patřila mezi nejlepší válečné odstřelovače. Tyto sympatie vyvolaly u veřejnosti velkou pozornost a Eleanor je touto situací dodnes známá. Později soustředila své síly na činnost v oblasti lidských práv, kde prosazovala práva žen.

Melania Trump

I když je slovinská rodačka první dámou pouze několik let, povedlo se jí přilákat k sobě obrovskou pozornost, bohužel mnohdy nechtěnou. Z části je důvodem skutečnost, že je nynější první dáma bývalou modelkou, která na začátku své kariéry nafotila několik obnažených snímků. Velkou pozornost také vyvolává prezentace a činnost jejího manžela, prezidenta Donalda Trumpa, s nímž mnozí Američané nejsou spokojeni. Melanii také mnozí často připomínají, že jí v cestě do Bílého domu a k celkové popularitě pomohl výhodný sňatek s realitním magnátem. I když ve skutečnosti všechny první dámy získaly svůj post sňatkem s mužem, který se později stal prezidentem. Přesto se Melania snaží jako všechny první dámy věnovat charitě a pomáhat v osvětě problémů, se kterými se potýká dnešní společnost.

Michelle Obama

Manželka prezidenta Baracka Obamy se zapsala do historie nejen tím, že se s manželem stali prvními Afroameričany, kteří žili v Bílém domě, ale také svojí otevřenou komunikací s veřejností. Michelle si získala srdce mnoha Američanů, a díky tomu i slávu, jelikož lidé oceňovali její nevšední a otevřený přístup. Její charitativní činnost se zaměřovala například na zdravou výživu ve školách, což bylo velmi aktuálním tématem v dané době, nemluvě o tom, že se jí přezdívalo nejelegantnější první dáma od dob Jackie Kennedy.

Hillary Clinton

Choť prezidenta Billa Clintona se do paměti veřejnosti zapsala ze dvou hlavních důvodu. Ze začátku ji bohužel proslavila nechvalně známá aféra jejího manžela Billa Clintona, který měl během výkonu svých prezidentských povinností poměr se stážistkou v Bílém domě, Monikou Lewinskou. Dalším důvodem byla její kandidatura za Demokratickou stranu na post prezidenta USA. Pokud by Hillary post získala, stala by se tak první prezidentkou USA. Souboj však prohrála s nynějším prezidentem Donaldem Trumpem.

Jackie Kennedy

Jacqueline byla první dámou pouhé dva roky, přesto se nesmazatelně zapsala do povědomí veřejnosti. Mladá žena s velmi specifickým přízvukem, ze kterého si mnozí ze začátku utahovali, byla manželkou 35. prezidenta USA, Johna Kennedyho. Jackie byla vyhlášena svojí krásou a vytříbeným vkusem, který se do dnešní doby snaží napodobovat mnoho dalších prvních dam. Do paměti veřejnosti se ale pak zapsala jako silná a statečná žena poté, co byl spáchán atentát na jejího manžela. Jackie uspořádala svému muži velký pohřeb, který přilákal pozornost médií a celého světa. Od té doby patří mezi nejslavnější první dámy na světě.

 

NA NEJZNÁMĚJŠÍ PRVNÍ DÁMY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články