Close search

Největší chyby miliardářů: Co nedomyslel Gates, koho ožebračil partner?

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Nechybuje jen ten, kdo nic nedělá. Lidé, kteří se snaží dosáhnout svého snu, vědí, že chyby jsou nevyhnutelnou součástí této dlouhé cesty. Dokonce i ti nejúspěšnější vizionáři a miliardáři dnešní doby se dopouštěli omylů, které jejich společnosti stály obrovské peníze. Znáte největší podnikatelské přešlapy?

Úspěch se neskládá pouze z vítězství. Jsou to právě omyly, které mu dodávají takovou váhu. A ve sféře podnikání chybují i ti nejlepší. Jakých největších přešlapů se dopustili celosvětově známí boháči?

Gatesova špatná investice

Kde by dnes byl jeden z největších technologických gigantů, společnost Apple, kdyby mu v roce 1997 nepomohl sám zakladatel Microsoftu a miliardář Bill Gates? Není žádným tajemstvím, že firma Apple měla v devadesátých letech velké existenční problémy a byl to právě její největší konkurent, který ji z nich vytáhl. Gates investoval do společnosti v jejím nejslabším období 150 milionů dolarů, protože na Microsoft tlačila vláda kvůli tomu, že neměl na trhu konkurenci. Později se společnosti Apple díky Stevu Jobsovi podařilo povstat z popela a stala největším konkurentem svého vlastního zachránce, firmy Microsoft.

Bezosův mylný tah

Zdálo by se, že nejbohatší člověk na světě přece nikdy nemůže chybovat. Omyl. Špatný odhad Jeffa Bezose stál podle jeho vlastních slov společnost Amazon miliardy dolarů. I když Bezos otevřeně o svých chybách moc nemluví, lze předpokládat, že jedním z jeho špatných rozhodnutí byla investice do vytvoření telefonu Fire Phone. Společnost později po tomto projektu musela uvádět ztráty ve výši 170 milionů dolarů (3,8 miliard korun).

Mladší a drahý přítel

Zesnulá dědička kosmetického impéria L’Oréal, Francouzka Liliane Bettencourt, byla dříve nejbohatší ženou na světě. Její chyba se však netýkala přímo podnikání, ale pohybovala se v osobní rovině. Bettencourt začala mít totiž ve velmi vysokém věku vztah s fotografem, který byl o 25 let mladší než ona. Přítel jí ale také pomohl rozházet neuvěřitelných 1,4 miliardy dolarů, i když Bettencourt byla již dávno svojí rodinou a soudem označena za nesvéprávnou a neměla možnost dělat žádné velké nákupy. Její dcera se dokonce kvůli této obrovské částce začala soudit s výrazně mladším partnerem své matky. Soud dal dceři nakonec za pravdu a „gigolo“ musel rodině vyplatit 173 milionů dolarů (3,9 miliard korun).

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA NEJVĚTŠÍCH CHYBY ZNÁMÝCH MILIARDÁŘŮ!

Nejčtenější články