Close search

Nejúčinnější diety slavných: Co pomáhá osobnostem dostat se do formy

Extra.cz Zdroj: Extra.cz

Celebrity, se jako většina z nás, občas také potýkají s kily navíc. O to víc, když se blíží plavková sezóna, role, či koncert, na kterém musejí být ve formě. Každému se osvědčilo něco jiného a tak vám přinášíme inspiraci jak zhubnout pomocí metod, které našim celebritám fungují nejlépe.

Vynechání příloh a pečiva

Když na sobě pocítíte nějaké to kilo navíc, nejdůležitější je upravit jídelníček. O tom ví své řada celebrit. Vyřadit bílé pečivo, přílohy a konzumovat pouze maso a zeleninu dělá divy. Takto to dělá i Alice Bendová, která vyřadí z jídelníčku vše tučné a jí jenom maso se zeleninou a po páté hodině odpolední už nejí vůbec.

Herečka Petra Černocká si kromě vynechání příloh ještě k večeři ráda dá pouze šunku, sýr a rajčata. Sacharidy od bílkovin oddělil i Václav Neckář, který tímto způsobem za rok shodil 35 kilogramů.

Krabičková dieta

Tato dieta je sice finančně náročnější než ostatní, ale je také nejpohodlnější. Kurýr vám doveze až ke dveřím domu pět nutričně vyvážených jídel a vy tak ušetříte spoustu času běháním po obchodech se zdravou výživou nebo čerstvými rybami. Tato dieta zafungovala Báře Basikové, pochvaloval si ji i Michal David a centimetry v pase ubrala i Petru Kolářovi.

Ovocná dieta

Dnes populární ovocné šťávy si oblíbila spisovatelka Bára Nesvadbová. Tato dieta spočívá v konzumování pouze ovoce a ovocných šťáv, doplněné o enzymy a minerály.

Ovocná dieta snižuje chuť k jídlu, vyrovnává se hladina cukru v krvi a čistí se trávící trakt. V malém množství je povoleno jehněčí maso nebo humr, ale tabu jsou brambory, chléb i celozrnné potraviny.

Ájurvéda

Topmodelka Tereza Maxová v dob své největší slávy vydržela kvůli postavě žít jen o zelených jablkách a salátu. Tuto drastickou metodu však nikomu nedoporučuje a raději ženám radí, aby poslouchaly své tělo a jedly všechno, ale s mírou. Také velmi doporučuje, aby se řídily pravidla tradičního indického lékařství - ájurvédy.

Tanec

Je známo, že se pohybem hubne, ale ne každý je vyznavačem posiloven, běhání po lese nebo po kurtu. I mezi známými ženami jsou takové, které raději hubnou ladnými pohyby na parketě.

Vyznavačkami tance jsou Mahulena Bočanová, Monika Absolonová nebo Zuzana Norisová. Zkuste i vy spojit příjemné s užitečným, začněte navštěvovat kurzy tance a uvidíte, jak se vám zpevní postava a vyrýsují křivky.

Ketonová dieta

Principem této diety je dostat tělo do režimu tzv. ketózy, což znamená, že si organismus nebere energii ze sacharidů, ale z tukové tkáně. Strava se skládá jen z bílkovin a tuků, sacharidů je povoleno jen minimální množství. Ketonová dieta se osvědčila např. Dádě Patrasové, která za tři měsíce zhubla 11 kilogramů.

 

Nejčtenější články