Close search

Nejpodivnější závěti světa - seance s mrtvým mágem Harrym Houdinim, popel ve vesmíru nebo bubny z lidské kůže

Wikimedia Commons, Public Domain Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain

Měl by to být důstojný dokument, v němž, podle situace, zesnulý odkáže jmění svým blízkým, nebo charitě. Místo toho objevují vskutku bizarní situace a rozehrávají se hry, u nichž je někdy slyšet škodolibý smích ze záhrobí...

Války do posledního centu, jak je známe z amerických soudních dramat, blednou závistí před realitou, v níž milionáři rozdávají jmění úplně cizím lidem a svým psům. Nebo také generacím, jež přijdou sto let po nich.

A pokud lze vysledovat u podivných testamentů jednu společnou věc, bylo by to patrně to, že jejich autoři si do ničeho nenechají mluvit ani po smrti.

Cesta bez návratu?

Jeden z největších kouzelníků všech dob, mistr úniků z těch nejbeznadějnějších situací, Harry Houdini byl posedlý nadpřirozenem a posmrtným životem. Ale zdravým způsobem. Dlouho totiž pracoval na tom, aby odhalil podvody různých médií a spiritistů. Byl členem společnosti, která nabízela odměnu každému, kdo prokáže nadpřirozené schopnosti. Nikdy ale nebylo potřeba někomu něco vyplatit.

Přesto má v poslední vůli zajímavý prvek - na každé výročí jeho smrti se má konat spiritistická seance. A pokud se mu povede najít způsob, jak uniknout, respektive alespoň promlouvat ze záhrobí, ozve se dopředu domluveným kódem, který zná jenom jeho manželka a žádné z případně použitých médií.

Wilhelmina Beatrice "Bess" Rahner skutečně pořádala v následující dekádě pravidelné seance, ale bez uspokojivého výsledku. Skončila, protože deset let je prý dostatečně dlouhá doba čekání na jakéhokoliv muže.

Po Houdiniho manželce převzali štafetu seancí jeho obdivovatelé po celém světě, ale dosud neexistuje důkaz, že by se mu povedlo uniknout jediné definitivě, smrti.

Jedna z nejznámějších posledních vůlí patrně nikdy nepřestane přitahovat pozornost. Ostatně, je to o poznání zvláštnější kousek než třeba rozlučka zpěvačky Janis Joplin, která zanechala 2500 dolarů na uspořádání párty pro 200 hostů v jejím oblíbeném pubu, aby to podle přátelé mohli pořádně odpálit, až bude už pryč.

Na další podivné závěti se můžete podívat do GALERIE:

 

Zdroj: brightside.me, money.howstuffworks.com

Nejčtenější články