Close search

Nejplodnější žena světa porodila neuvěřitelných 69 dětí. Její muž jich zplodil ještě o 18 víc

Facebook Zdroj: Facebook

Valentina Vassilyeová žila v Rusku a mezi roky 1725 a 1765 porodila 69 dětí, čímž se tato zasloužilá matka po letech dostala do Guinessovy knihy rekordů jako nejplodnější žena světa. Pozoruhodné je, že 67 dětí přežilo až do dospělého věku.

Paní Valentina žila v ruském městě Šuja se svým manželem Fjodorem. Ten byl také bezpochyby velmi plodným jedincem. Po Valentině měl totiž ještě druhou ženu, se kterou měl dalších 18 dětí. Zní to neuvěřitelně, ale Fjodor Vassilyev měl dohromady 87 dětí. Z nich přežilo 82 a i to je neskutečné číslo. Paní Valentina za svůj život prožila 27 porodů. Šestnáctkrát se jí narodila dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata.

I přes úctyhodnou zasloužilost paní Valentiny toho o ní na internetu moc nenajdete. Snad jen, že zemřela ve věku 76 let. Spíše se tam dozvíte o jejím muži Fjodorovi. První zmínka o něm byla zveřejněna v roce 1783 v časopisu The Gentleman's Magazine, kde o něm napsal anglický obchodník, který tou dobou působil v Petrohradu. Podivoval se nad všemi těmi dětmi a dodal, že tento plodný rolník musí být představen carovi.

Jako u všech senzačních příběhů, i u toho vyvstaly pochybnosti, jestli vše byla pravda. Genetička Julia Bellová pátrala u svých ruských akademických kolegů po pravdivosti tohoto příběhu v rámci studie o dvojčatech. Bylo jí však řečeno, že je další zkoumání zbytečné, neboť členové Vassilyevovy rodiny stále žijí v Moskvě a těší se náklonnosti vlády. Bellovou tato skutečnost nepřesvědčila, naopak vyzvala veřejnost, aby se na tento případ pohlíželo s jistým podezřením. Ruská vláda se zkrátka vyhýbá vyšetřování případu Vassilyevovy rodiny a tak nám nezbývá, než věřit, že počet dětí, které Valentina a Fjodor udajně měli, byl skutečný.

Také to, že paní Valentina byla v podstatě 20 let nepřetržitě těhotná a absolvovala 27 porodů, si zasluhuje obdiv a místo v Guinessové knize rekordů jí právem náleží. Dalším podobným případem byla Chilanka Leontina Judith Espinoza, která porodila 58 dětí. Zemřela v roce 1998, bylo jí 73 let.

Nejčtenější články