Close search

Nejostřejší rozvody historie: Koho přišla jeho druhá polovička draho?

Instagram Zdroj: Instagram

Rozvody slavných osobností bývají pro hlavní aktéry nejen náročné, ale často i velmi drahé. Manželé totiž mnohdy během společného života vydělají obrovské sumy peněz a později vše složitě dělí během soudního procesu. Které rozvody celebrit se zapsaly do historie jako ty vůbec nejdražší?

Svazek dvou lidí je vždy sázka na nejistotu. I když je ve vztahu přítomna láska i pochopení, city se postupem času mohou měnit. Náročné životní situace a řešení problémů mohou páry rozdělit. Manželé se tak musejí dohodnout, co se společně nabytým majetkem. U bohatých lidí bývají soudní tahanice velmi zdlouhavé, protože jmění se jen tak nikdo vzdát nechce.

Basketbalista Michael Jordan

Jeden z nejlepších basketbalistů historie Michael Jordan se s manželkou definitivně rozvedl v roce 2016. Juniata Vanoy podle dostupných informací dostala peněžní kompenzaci 168 milionů dolarů (3,8 miliardy korun) za společně strávených sedmnáct let. Jejich rozchod byl údajně pro přátele překvapením, přesto byl definitivní.

Herec Mel Gibson

Náročný rozvod zažil i americký herec Mel Gibson, když se s manželkou Robyn Moore rozhodli vztah ukončit. Pár se rozešel v roce 2006, kdy Gibsona chytili, jak řídí pod vlivem alkoholu. Samotnou žádost o rozvod podala o tři roky později Moore, se kterou Gibson strávil v manželském svazku třicet let.

Bývalí manželé spolu vychovávali sedm dětí, půl roku po rozvodu se ale Gibsonovi narodil další potomek se zpěvačkou Oksanou Grigorievou. Moore během rozvodu požádala o polovinu majetku, který manželé společně nabyli od roku 1980. Údajně si tak přišla na částku až 425 milionů dolarů (9,6 miliardy korun).

Magnát Rupert Murdoch

Mediální magnát Rupert Murdoch, jehož celkový majetek se odhaduje na 18,3 miliardy dolarů (412 miliard korun), se rozvedl se svojí ženou Annou Torv v roce 1999 po dvaatřiceti společně strávených letech. O 17 dní později si vzal za ženu tehdy třicetiletou Wendi Deng, se kterou se ale v roce 2013 rovněž rozvedl.

Anna Torv tehdy měla získat při rozvodu až 1,7 miliardy dolarů (38,2 miliardy korun), z toho jí Rupert Murdoch vyplatil 110 milionů dolarů (2,47 miliardy korun) v hotovosti.

Bezos, nejbohatší člověk na světě

Rozhodně nejdražším rozvodem v moderní historii se stal rozpad manželství nejbohatšího muže na světě Jeffa Bezose s jeho ženou MacKenzie Bezos. Celkový majetek šéfa internetového gigantu Amazon se odhaduje na 121 miliard dolarů (2,27 bilionu korun).

Podle oficiálních sdělení si MacKenzie přišla na 38 miliard dolarů (847 miliard korun), což z ní udělalo čtvrtou nejbohatší ženu na světě. MacKenzie se také vzdala práv k některým firmám, například k médiím Washington Post nebo k firmě Blue Origin (poskytovatel letů do vesmíru, pozn. red.).

Bezosovi zůstalo 75 procent jejich společného podílu ve firmě Amazon a veškerá hlasovací práva vůči této firmě bude mít v rukou také on. Bývalí manželé se rozhodli pro rozvod poté, co se přišlo na Bezosovu nevěru s jejich rodinnou přítelkyní Lauren Sanchez.

NA NĚKTERÉ Z NEJDRAŽŠÍCH ROZVODŮ HISTORIE SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články