Close search

Nejnovější trendy v moderním randění. Na co špatného se připravit při hledání partnera?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Technologie přeměnila celý způsob randění a seznamování se, a to samozřejmě znamená, že trendy v randění se vyvinuly. To může být pro lidi, kteří jsou zvyklí komunikovat z očí do očí, velmi náročné. Technologie měly dnešní randění usnadnit, například v rychlejší komunikaci, v nalezení toho „pravého“, ve snadnějším setkávání. Ale spíše než to, technologie způsobily mnoho vztahových strastí. Ujistěte se, že chápete tyto nejčastější problémy v moderním randění, a budete na ně mnohem více připraveni. Vědět, co očekávat, může uchránit vaše emoce a zajistit mnohem úspěšnější nalezení druhé polovičky.

VÝBĚR

Spíše než terminologie je jedním z nejčastějších problémů v moderním randění příliš velký výběr. Existuje mnoho způsobů, jak se s novými lidmi setkat „online“, a to může vést k nerozhodnosti o tom, co skutečně člověk chce a hledá. Nejlepší způsob, jak to zvládnout, je mít jasnou představu o typu osoby, kterou hledáte.

 

GHOSTING

Jedná se o nejvíce používanou metodu v moderním seznamování se a zároveň je to ta nejvíce nepříjemná věc. Ghosting je, když zastavíte veškerou formu komunikace s někým, s kým jste v kontaktu po nějaký čas, aniž byste říkali proč. Tohle může být pro někoho strašlivé, protože člověk netuší, co udělal špatně a brání to v navázání pořádného vztahu.

 

HAUNTING

Přesným opakem Ghosting je Haunting. Je to ale úplně stejně špatné. Haunting znamená, že se s vámi snaží osoba komunikovat a udržet vztah i poté, co dojde k rozchodu či domluvě o skončení veškeré komunikace. To může být velmi citlivá záležitost pro slabší povahy a může to vést ke konfliktům. Pokud někdo, s kým jste randili, nebo si jen psali na internetu, začne klikat na starší fotky na Instagramu, nesnaží se o zahájení konverzace. Prostě vás jen pronásleduje a to vám může zabránit v tom „jít dál“ a navázat jiný vztah.

 

STASHING

Stashing neboli stažení znamená, že svého partnera držíte mimo sociální sítě, nikde se s ním nechlubíte a držíte ho v tajnosti. Některým lidem chvíli trvá, než jim dojde, že jejich partner je tají. I když si myslíte, že váš vztah probíhá dobře, ale už je to nějaký čas a vy jste stále nepoznali přátele či rodinu svého partnera, nejspíš se s vámi váš přítel nechce chlubit. Stashing může vést k rozhořčení a rozchodu rychle po uvědomění si, co se děje.

 

PHUBBING

V dnešní době má každý v kapse telefon a tím pádem se phubbing může stát velmi vážným problémem. Starší generace neměly jinou možnost než si povídat, když spolu byly na rande, ale nyní je bez problému možné pokračovat v rozhovoru s někým jiným než s osobou, která sedí vedle vás. Pokud se vaše „rande“ dívá do telefonu víc než vás, pak jste se stali obětí phubbing. Ujistěte se, že se sami takového hříchu nedopouštíte, a občas ten telefon odložte.

Nejčtenější články