Close search

Nejhorší práci za války měly tyto ženy. Kanárkové holky si hrály se smrtí každý den

vintag.es Zdroj: vintag.es

První i druhá světová válka přinesly bohužel mnoho krutých a těžkých osudů. Už jste slyšeli příběhy o ženách, které pracovaly v továrnách na munici? Jejich kůže byla žlutá a jejich vlasy měly často zelenou barvu. Chemické látky jim způsobovaly depigmentaci kůže. Říkalo se jim canary girls tedy kanárkové holky.

Jednou nohou byly pořád na druhém břehu. Práce v továrnách na munici byla opravdu hodně nebezpečná. Kdykoliv vlastně mohlo dojít k explozi. Ohromné neštěstí se stalo například v roce 1918 v britském Chilvellu, když došlo k explozi muniční továrny. Zemřelo 130 lidí. Mezi mrtvými byly hlavně ženy, které připravovaly munici pro své muže, kteří byli na frontě. 

Chemické látky navíc každý den útočily na zdraví kanárkových dívek. Docházelo k depigmentaci kůže. Dívky měly pak oranžovou nebo žlutou kůži. Už od pohledu nevypadaly canary girls zdravě.

Dívky kašlaly černé hleny, bolelo je na prsou, trpěly migrénou a nespavostí. Přesto nemohly polevit. Říká se, že do práce chodily se zpěvem. Věděly, že jejich práce je důležitá a přispěje k porážce nepřátel. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu