Close search

Nejdražší nemovitost roku 2020? Bosenská rodačka Diana Jenkins prodává luxusní rezidenci v Malibu

Realtor/Instagram Zdroj: Realtor/Instagram

Diana Jenkins se věnuje vlastní linii energetických nápojů, filantropii a podle svých slov ráda utrácí peníze. Pokud se jí povede dům v Malibu prodat, bude mít co utrácet hodně dlouho.

Sanela Dijana Ćatić vyrůstala v šedivém paneláku v Sarajevu, odkud utekla, když v roce 1992 vypukla válka. Rok strávila jako uprchlice v Chorvatsku, pak zamířila do Londýna, kde vystudovala informatiku a ekonomii.

Tam se také seznámila s dnes už bývalým manželem, o osmnáct let starším bankéřem Rogerem Jenkinsem, který patřil mezi nejlépe placené v oboru. V průběhu manželství si koupila nemovitost v Malibu, kterou teď prodává na násobky pořizovací ceny.

Astronomický výdělek

Vedle manželství s bankéřem je Diana Jenkins slavná i citátem: „Peníze jsou úžasná věc. Ráda je vydělávám a ráda je utrácím."

Vydělat je rozhodně umí. Po rozvodu v roce 2011 spustila prodej energetických nápojů Neuro, které jsou dostupné v supermarketech Walmart a na čerpacích stanicích po celé Severní Americe. Vydala také obří knihu s názvem Room 23, ve které byly do té doby nepublikované fotografie stovky osobností, včetně jejích osobních přátel jako Cindy Crawford, Elton John nebo George Clooney.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SDJ (@sdjneuro),

V roce 2005 stála nemovitost 25 milionů dolarů (560 milionů korun), teď ji Jenkins nabízí na prodej za 125 milionů dolarů (3,13 miliardy korun). A není to ani odtržené od reality, ceny v Malibu rostou přímo astronomicky. Loni si v sousedství pořídil dům s o něco menším pozemkem zakladatel společnosti WhatsApp, Jan Koum, a stálo ho to rovných 100 milionů dolarů (2,5 miliardy korun).

Fotogenické sídlo

V 80. letech rezidenci vlastnil zpěvák Kenny Rogers, který trochu pozlobil místní úřady, když si nechal postavit soukromou lanovku vedoucí z vrcholu útesu dolů k pláži, kde je gril a bar. Vede tam také strmé schodiště.

Hlavní budova a dům pro hosty disponují sedmi ložnicemi, deseti koupelnami, a nachází se na úbočí malebné scenérie Paradise Cove, pravděpodobně nejdražší a nejžádanější pláže v celém městě. Co znamená především úžasné instagramové výhledy.

Diana Jenkins se majetku prý zbavuje proto, že její dvě děti po dostudování střední školy vyletěly z hnízda a prázdný dům není nic pro ni.

Na nemovitost Diany Jenkins se můžete podívat i do GALERIE:

Nejčtenější články