Close search

Nejdražší města světa: Kde je život jen pro boháče?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Myslíte si, že je život v Česku drahý? Možná máte částečně pravdu, ale místní ceny se ani zdaleka nepřibližují těm, které jsou standardem v nejdražších městech světa.

Při cestě do zahraničí většinou počítáme s tím, že naše útraty za běžné zboží nebo služby budou o něco vyšší, než v České republice. Vždy samozřejmě záleží na zemi, do které vyrážíme. Ale pro zjištění, která města světa patří mezi ty nejdražší Britská analytická společnost Economist Intelligence Unit porovnala ceny 160 služeb a produktů ve 133 různých městech světa. Ve kterých metropolích si tedy za běžné služby hodně připlatíte?

Los Angeles a Tel Aviv

Tato plážová města se v roce 2019 dělí o desátou příčku. Kalifornské město Los Angeles se mezi nejdražší města světa řadí již mnoho let, ale izraelský Tel Aviv je zde celkem nováčkem. Před pěti lety byl na 28. místě. Nyní ale díky ceně například za pivo koupené na pláži za 66 korun, tak povýšil na desátou příčku.

New York, Kodaň, Soul

Sedmou příčku obsadila rovnou trojice měst a tady se už potkávají Amerika, Evropa a Asie. Jihokorejský Soul a dánská metropole Kodaň jsou za drahá města považována již velice dlouho. New York si ale oproti loňskému roku „polepšil“ z 13. příčky stejně jako většina amerických měst. Vliv na takový vývoj má hlavně zdražování dolaru. Podle analytické společnosti si například kvalitní pánský oblek v New Yorku pořídíte za 61 tisíc korun, zatímco v Curychu vyjde na čtvrtinu.

Osaka a Ženeva

Pátá příčka patří japonskému městu Osaka a švýcarské Ženevě. V tomto evropském městě vás například dva bochníky chleba vyjdou na 140 korun.

Curych

Čtvrté místo opět patří Švýcarsku. V tomto městě je například velice drahý alkohol, kdy vás 0,3 litrů piva vyjde na 73 korun.

Hong Kong, Paříž, Singapur

Poprvé za třicetiletou historii tato tři velkoměsta sdílejí první příčku a to znamená, že život pro místní obyvatele je velice drahý. Tady jsou ceny skutečně vysoké a v Paříži vyjde dámy návštěva kadeřníka v průměru na 2700 korun. V Hongkongu si pořídíte oblek přibližně za 42 tisíc a v Singapuru zaplatíte za malou lahev piva 50 korun.

Podívejte se na nejdražší města světa v naší galerii. 

Nejčtenější články