Close search

Nejdražší dům ve Velké Británii je na prodej: Luxusní sídlo v Londýně stojí přes dvě miliardy

United Kingdom Sotheby's International Realty Zdroj: United Kingdom Sotheby's International Realty

Luxusní rezidence, která se nachází v Londýně, je na prodej za rekordně vysokou částku. Sídlo, které novému majiteli nabídne vymoženosti jako hydraulický výtah pro automobily, nebo obrovský krytý bazén, stoji 97 miliónů dolarů (2,18 miliardy korun). Na jaké další vymoženosti se může kupující těšit?

Skutečně velká částka, 97 milionů dolarů (2,18 miliardy korun), udělala z přepychového londýnského domu nejdražší nemovitost na prodej v celé Velké Británii. Rezidence se nachází v elitní čtvrti St. John's Wood a novému majiteli nabídne například deset prostorných ložnic, stejné množství přepychových koupelen, jejichž vybavení je vyrobeno z pravého mramoru.

Luxusní vybavení

Rezidence nabídne novému majiteli také vlastní luxusní krytý bazén i saunu s vířivkou, které poskytnou vlastníkům pohodlí domácího Spa. Přepychové vybavení prostorných pokojů nenechá nikoho na pochybách, že tyto interiéry tvořili profesionální designéři.

Obsluhujícímu personálu bude k dispozici plně vybavená kuchyň a odděleně stojící jídelna dokáže pojmout i deset osob. O zábavu pro nového majitele se postará vlastní domácí kino, které pojme až 12 diváků, hrací místnost a dokonce dva vinné sklepy.

Celostátní rekord

Zajímavostí ale je, že i kdyby se dům prodal za požadovanou částku, stejně nepokoří rekord nejdražší prodané nemovitosti ve Velké Británii za poslední roky. Tento titul jednoznačně patří luxusnímu sídlu z oblasti Oxfordshire, které se prodalo v roce 2011 za 183 milionů dolarů (4,12 miliardy korun). V roce 2019 si miliardář Ken Griffin pořídil rezidenci, která jej vyšla na 122 milionů dolarů (2,75 miliardy korun) a jednalo se o nejdražší nabízenou nemovitost v Londýně od roku 2008.

PODÍVEJTE SE NA NEJDRAŽŠÍ SÍDLO NA PRODEJ VE VELKÉ BRITÁNII:

Nejčtenější články