Close search

Nejčastěji se rozvádíme v těchto dvou měsících. Vědci přišli na to proč

Profimedia.cz Zdroj: Profimedia.cz

Rozhodli jste se k radikálnímu řezu a leží u vás už rozvodové papíry na stole? Nejste teď první ani poslední!

Podle nejnovějšího výzkumu Washingtonské univerzity se manželé nejvíce rozvádí v březnu a srpnu.  Odborníci zkoumali žádosti o rozvod ve Washingtonu během let 2001 až 2015 a zaznamenali největší nárůst rozvoduchtivých párů právě v těchto dvou měsících.

Podle nich za to mohou prázdniny a dovolenkové období, které těmto měsícům předcházejí.  Ve svých závěrech definovali prázdniny jako „optimistické cykly“, kdy nespokojené páry vidí příležitost začít něco nového a mnohdy úspěšně.  A dalším viníkem mohou být i stresující prázdninové zážitky, které zanechají ve vztazích již nezacelitelné šrámy.

V současnosti experti provádějí obdobný výzkumu i v dalších amerických státech, aby si potvrdili, zda se toto chování opakuje i jinde než jen ve Washingtonu.

Jejich teorii nahrává i další výzkum z roku 2010, kdy dvojice David McCandless a Lee Byron analyzovali facebookové statusy. A podle nich se vztahy nej

častěji rozpadají kolem jarních prázdnin, letních dovolených a těsně před Vánoci.

Této dvojici oponuje ekonom Seth Stephens-Davidowitz. Jeho výzkum, citovaný v deníku The Washington Post, odhalil, že slovo „rozvod“ nejčastěji zadáváme do Googlu až 10 dní po Vánocích!A nakonec ještě jedna studie zaměřená na facebookové chování nám úplně míchá kartami. Podle ní totiž lidé mění své statusy ze „zadaný/á“ na „single“ nejčastěji během letních měsíců.

I přesto, že se přesné měsíce u jednotlivých studií zcela neshodují, jedno můžeme říci s jistotou. Léto bývá pro většinu z nás přelomové. Tak si dávejte pozor, kam až vás vaše dobrodružství a rozevlátá letní nálada popostrčí.

Nejčtenější články