Close search

Nejbizarnější muzea světa: Výstava penisů nebo mrtvých těl vás ohromí

momiasdeguanajuato.gob.mx Zdroj: momiasdeguanajuato.gob.mx

Muzeum hraček nebo pravěkých zvířat známe všichni. Byli jste ale už v muzeu, kde jsou vystavena mrtvá těla nebo lidské vlasy? Udělali jsme přehled těch nejbizarnějších muzeí na světě. I když jsou to muzea se vskutku zvláštními exempláři, nejvíce nás překvapilo muzeum záchodů v Indii. Všichni víme, že se v Indii s "toaletní" hygienou nikdo moc nepáře.

Muzeum kondomů v Nizozemí

Původní myšlenkou bylo otevření specializovaného obchodu s kondomy v době, kdy se veřejnost začala zabývat prevencí proti nákaze AIDS. Lidé se chtěli zbavit tabu, která doprovázela nákup kondomů a tak vzniklo muzeum, tzv. "kondomerie", kde vystavených exemplařů je opravdu požehnaně.

Muzeum toalet v Indii

Kdo by si myslel, že Indie je na tom špatně s hygienou, konkrétně s toaletami, měl by navštívit tamní muzeum, ve kterém je představen historický vývoj toalet od roku 2500 př. n. l ažl do současnosti. Muzeum vystavuje mnoho artefaktů, dobových fotografií i technologií, které pomohly zlepšit hygienu lidstva. Muzeum je provozováno pod záštitou Sulabh International, mezinárodní neziskové organizace. Pokud budete v Indii, jděte se tam podívat, dost možná to budou jediné plnohodnotné toalety, které v Indii uvidíte.

Muzeum penisů na Islandu

Pohlavní orgány jsou také jistě zajímavým artefaktem pro spoustu lidí. Navíc, když jsou v islandském muzeu vystaveny exempláře všech druhů savců. Nechybí ani vzorky, patřící lidským bytostem. Toto muzeum je vskutku bizarní, nezapomeňte se v něm zastavit až budete mít cestu do Reykjavíku. 

Muzeum vlasů v Turecku

Dalším zajímavým muzeem je muzeum vlasů. Některým ženám může připomínat jejich vlastní koupelnu. Od podlahy až po strop jsou vystaveny vlasy žen s poznámkami, které ženě patří a dokonce je uvedena i adresa dotyčné. Když do muzea vstoupíte, klidně tam svůj vzorek vlasů můžete také zanechat. Na památku.

Muzeum rozbitých vztahů v Chorvatsku

Pokud se chcete zbavit dárků, které vám daroval váš expartner, našli jsme pro vás to pravé místo. Muzeum zlomených srdcí v Chorvatsku vám dává možnost sdílet váš ztracený milostný příběh. Lidé tam mohou darovat suvenýr nebo nějaký předmět, který jim připomíná jejich minulé vztahy. U předmětů je uveden i příběh a vše zůstává samozřejmě zcela anonymní.

Muzeum instantních nudlí v Japonsku

Pokud jste již dostudovali nebo přerušili studium, během kterého byly instantní nudle vašim základním pokrmem, můžete si tuto dobu připomenout v muzeu instantních nudlí v Japonsku. Toto muzeum odkazuje na otce instantních nudlí Momofuka Andova, který vynalezl vůbec první instantní nudle na světě.

Muzeum mumií

Muzeum mumií v mexickém městě Guanajuato se svojí téměř 150 let dlouhou historií se stalo součástí kultury a tradic města. Známé mexické muzeum patří k nejbizarnějším (a mnozí by řekli také k nejděsivějším) atrakcím panteónu. Přicházejí sem turisté z celého světa, aby se podívali na více jak 100 exhumovaných těl.

Nejčtenější články