Close search

Nejbizarnější hotely na světě: Můžete spát v ledovém paláci i u Frodo Pytlíka

Valcartier.com Zdroj: Valcartier.com

Když jedeme na dovolenou, většinou doufáme, že nás nepotkají žádná nepříjemná o překvapení, která by nás mohla vyvést z míry. Existují ale hotely, které jsou vyloženě uzpůsobeny k tomu, abyste si ze svého pobytu odnesli cokoliv, jen ne standardní zážitek.

Z tisíců hotelů po celém světě se majitelé některých z nich rozhodli, že se chtějí od svojí konkurence odlišit a věnovali tomu velkou péči. Nechali se například inspirovat filmem nebo i samotnou přírodou. Jejich fantazii nyní obdivují mnozí návštěvníci a podobné neobvyklé hotely rozhodně zpestřují běžnou nabídku.

Obydlí ve skále

Turecký pětihvězdičkový hotel Yunak Evleri využívá přírodních krás dané oblasti a rozkládá se ve skále. Jednotlivé luxusní pokoje se nacházejí v jeskynním labyrintu, který vznikl před více než 1500 lety. Návštěvníci si mohou vybrat ze čtyřiceti pokojů, které odkazují na řecký venkovský styl 19. století. 


V objetí ledu

Hôtel de Glace je kanadské mistrovské dílo, které bylo vytesáno ze 30 tisíc tun sněhu a 500 tun ledu. Horkokrevní odvážlivci, kteří se rozhodnou zůstat v tomto hotelu, budou mít na výběr ze 44 tematicky vybavených pokojů. Místnosti se mohou pochlubit nejen postelemi z ledu, ledovými sochami, okouzlujícím osvětlením, které ledovým pokojům přidává šarm, ale také krby, vyhřívanými koupelnami a vnější saunou. Provoz hotelu je ale vzhledem ke své unikátní stavbě omezen na několik měsíců v roce. 

Návštěva Středozemě

Každý skalní fanoušek Pána prstenů a vůbec tvorby spisovatele J. R. R. Tolkiena by měl alespoň jednou v životě navštívit hotel Chateau De Soleil v Jižní Dakotě. Majitel hotelu je sám velkým příznivcem těchto děl, proto se rozhodl vytvořit dům, který by vypadal, jako by z něj právě odešel Frodo Pytlík na svou velkou pouť. 

Útulné vězení

Hotel Langholmen, který se nachází v Stockholmu, využil prázdné budovy bývalé místní věznice a místo toho, aby stavba chátrala, nyní slouží jako hotel. Návštěvníci se ale nemusí bát. Žádné děsivé prostředí plné kriminálníků ani přísná ochranka na ně nečeká. Pokoje jsou moderní a útulné, i když na oknech zůstaly mříže a rozložení některých postelí vypovídá o nutnosti vtěsnat co nejvíce lidí do jedné místnosti. 

Mezi žraloky

Společnost Airbnb ve spolupráci s francouzskou firmou Ubi Bene se rozhodla zájemcům o netradiční ubytování nabídnout skutečně neobvyklý zážitek. Lidé si mohli zaplatit pobyt v kapsli, která byla vybavena jako pokoj a ponořena do akvária plného žraloků. Místo pro tuto akci se rozhodlo společnostem nabídnout pařížské akvárium. Bohužel tato akce byla časově limitována, přesto to mohl být pro odvážlivce skutečně jedinečný zážitek. 

Podívejte se na fotografie zajímavých hotelů v naší galerii. 

Nejčtenější články