Close search

Nehty jako ze žurnálu: Na pěstěné ruce miliony nepotřebujete

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Říká se, že pravá žena by měla mít hezké vlasy, zuby, obočí a nehty. Nemusíte být zrovna zmalovaná jako chodská truhla, ale základní úprava je vždycky nutná. Na pěstěné ruce nepotřebujete tuny drahých přípravků. Stačí, když využijete to, co nabízí matka příroda.

Olivový olej zahladí nedokonalosti

Účinky olivového oleje jsou takřka zázračné, proto ho můžete použít skoro na všechno. Vlasy vám po něm budou zářit, kůže bude hladká a pokud se vystavíte slunci, dokonale se opálíte. V neposlední řadě vám zpevní nehty. Po pravidelném namáčení do hutné tekutiny se vám přestanou úplně lámat a narostou vám do požadované délky.

Každodenní rutina

Pokud chcete, aby vaše ruce byly celkově krásné, nezapomeňte si je krémovat. Obyčejné tělové mléko ale nechejte ve skříni a kupte si krém vhodný na ruce. Ideální je používat krém denní a noční, který má hutnější strukturu. Vaše ruce budou hedvábné a nehty zdravé. Konečně se nebudete stydět někomu podat ruku.

Lak jako povinnost

S nehty jako skála se každý nenarodí. Můžete si je ale během života zpevnit. Laků pro zdraví nehtů je nespočet. V obyčejné drogerii je seženete od padesáti korun až třeba do pěti set. Zvolte zlatou střední cestu a lakujte jak diví. Uvidíte, že za chvíli budou vaše ruce vypadat úplně jinak.

Olejíček na kůžičku

Krásný tvar nehtů tvoří i upravená kůžička, kterou není dobré odstřihávat, ale pravidelně zatlačovat. Pokud ji odstřihnete, kůže kolem nehtů vám poroste tvrdá. Pravidelným zatlačováním docílíte toho, že už vám nenaroste. Pokud ji máte hodně ztvrdlou, použijte na ni specializovaný olejíček. Zpravidla se prodává ve stejné lahvičce jako lak na nehty.

Správný pilník

K tomu, aby vaše nehty vypadaly jako ze salonu, potřebujete mít nehty tvarované a především stejně dlouhé, proto si pořiďte ten správný pilník. Na tvrdší nehty vybírejte spíše skleněný. Na tenčí volte papírový nebo kovový. Ideální je si navíc koupit pilník se čtyřmi stěnami, který vám dopomůže k dokonalému tvaru, zbrousí povrh nehtů do hladka a ve finále je i vyleští.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu