Close search

Nedobrovolný home office: Jak se v tom neutopit?

Unsplash.com Zdroj: Unsplash.com

Vzhledem k situaci ohledně šíření viru korona představuje stále častější způsob prevence. Přinášíme proto malý návod nejen pro ty, kteří zažívají svou nedobrovolnou premiéru v podobě práce z domova. Jak se donutit k produktivitě, když doma můžete i péct, vařit, prát, dívat se na televizi a dělat všechny jiné aktivity kromě práce?

Nepracujte v pyžamu!

To, že máte home office, automaticky neznamená práci z postele. A ani práci v pyžamu. Vaše ráno by mělo vypadat tak, jako byste se vypravovali do "opravdové práce". Ne nutně to musí znamenat full make-up s kouřovými stíny. Pocit čistoty a upravenosti je jeden z předpokladů, díky kterým mozek dokáže přepnout na pracovní vlnu.

Klidné místo pro práci

Dostat se do flow v místě domova může být někdy opravdový oříšek. Vždyť je tolik věcí, které jsou najednou zábavnější! Zkuste eliminovat množství distrakcí, které by vás mohly rušit při práci, což platí i pro mobilní telefon. V případě, že je to jen trochu možné, telefon "náhodou" zapomeňte v jiné místnosti a nastavte režim letadla. Na pracovní ploše by nemělo být nic jiného než pomůcky potřebné k činnosti. Věřte mi, čistý stůl je alfou a omegou.

Nejdůležitější bod: Organizace času

Práce domova je skvělou příležitostí k procvičení pevné vůle a time managementu. Nikam se nemusíte honit, ráno si můžete přivstat, uvařit si dobrý oběd... A najednou je poledne a zjistíte, že práce zůstala netknuta. Vytvořte si hned ráno přibližnou časovou osu. Vytvořte si časové sloty i s přestávkami nebo vyzkoušejte osvědčenou techniku Pomodoro. Teď jste pánem svého času vy a není nic horšího, než dávat dohromady práci večer těsně před deadlinem.

Uzamknout sociální sítě

Nekliknout na ikonku Youtube, Instagramu, Facebooku nebo Twitteru je občas nemožné. Aplikace jsou nastaveny tak, abychom na nich strávili co nejvíce času. Naštěstí existuje mnoho nástrojů, kterými si vy sami můžete zamezit další konzumaci nepotřebného obsahu na internetu. Vyzkoušejte například aplikace Offtime, Moment či SelfControl.

DALŠÍ UŽITEČNÉ TIPY, JAK PODPOŘIT SVOJI POZORNOST BĚHEM HOME OFFICE, NAJDETE V GALERII:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu