Close search

Nedaří se vám získat práci nebo povýšení? Možná děláte tyto chyby

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pokud patříte mezi ty, kteří se snaží dosáhnout úspěchu v práci a tím si zaručit jistý kariérní růst, pak si jistě lámete hlavu tím, zda vám váš výkon k lepší pozici skutečně pomůže. Může se totiž stát, že při veškeré té snaze šlápnete vedle a oslavy nového postu tak budete muset opět odložit. Jakých chyb se nejspíš dopouštíte?

V zaměstnání lidé stráví skoro třetinu svého života. Také v průměru po 4,5 letech vymění svoji stávající firmu za jinou společnost. Avšak dosáhnout v zaměstnání nebo na pracovním pohovoru úspěchu není jednoduché. Být chytrý, vzdělaný a pracovitý už mnozí u zaměstnanců považují za samozřejmost. Čím se tedy odlišit a jakým, třeba i menším, ale rozhodujícím chybám se vyhnout?

Nezohledňujete firemní kulturu

Pokud si dáváte záležet na oblečení, které si vezmete na pohovor, pak jistě děláte dobře. Je součástí lidské povahy během několika prvních okamžiků určit, zda je možné tomu druhému důvěřovat. Dnes ale firmy požadují mnohem více. Ani to nejlépe padnoucí oblečení vás nezachrání, pokud nebudete mít dobrou představu, do jaké firmy jdete. Je potřeba, aby si vás potenciální zaměstnavatelé dokázali představit jako součást firmy.  Zjistěte si vše potřebné o pozici i společnosti a pečlivě si připravte vlastní prezentaci.

Sázíte pouze na teorii

Počítejte s tím, ať už se budete ucházet o novou pozici, nebo se budete snažit prosadit ve stávající práci, že v dnešní době má zkušenosti, vzdělání a talent mnoho lidí. Ve společnosti musíte nadřízenému nebo personalistovi ukázat, jak své schopnosti uplatníte v praxi. V čem vynikáte, jak dokážete pomocí svých znalostí posunout společnost nebo vaše oddělení o kus dál?

Důležité kontakty

Pokud máte takové eso v rukávu, jakým je seznam plný vynikajících kontaktů z vašeho oboru, jistě vám podobná výhoda pomůže v kariérním posunu. Avšak je pro vás velmi důležité si uvědomit, zda tyto kontakty můžete v praxi efektivně využít ještě před tím, než se o nich začnete zmiňovat. Je totiž rozdíl vlastnit telefonní číslo nebo email na jedince a být schopen se s ním domluvit na spolupráci.

Jak získat práci nebo povýšení? Tipy najdete ve fotogalerii.

Nejčtenější články