Close search

Nechejte se léčit vůněmi: Aromaterapie pomůže tělu i duši

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Nespočet aromatických olejů naleznete ve specializovaných obchodech. Pomocí aromaterapie jakožto alternativní medicíny se dá totiž vyřešit spousta problému. Více prozradí odborník.

„Vystudovala jsem institut aromaterapie v Praze a jsem jedna z mála odborných aromaterapeutů v České republice,“ začíná své vyprávění Petra Švábíková v pořadu Život plný zdraví.

Aroma je vůně a aromaterapie je léčba vůněmi. Je založena na tradiční čínské medicíně a ukáže vám obrovské rozměry i v diagnostice pomoci lidem se zdravotními problémy,“ říká.

Etérické oleje nemají jen léčivý potenciál pro člověka, ale působí i jinak. Vůni nemůžete polapit. Je to něco mezi nebem a zemí. Má velmi výrazný vliv na psychiku člověka. Kosmetika je v tomto oboru vyráběna tak, aby ženu harmonizovala.

„Jsou výzkumy, kdy je prokázané, že éterický olej se dostane do krevního oběhu inhalováním nebo masírováním už po deseti minutách, posléze ho vyloučíte přirozenou cestou a odvádí velký kus práce,“ prozrazuje odbornice.

Pomocí aromaterapie se dá ovlivnit úplně všechno. Třeba respirační onemocnění, bolesti kloubů a svalů a v podstatě jakýkoli fyzický problém. Naše tělo je propojeno s duší a s tím aromaterapie pracuje. Napomáhá tedy nejen fyzickým neduhům, ale i psychickým.

„Čich je nejstarší lidský smysl a je spojen s mozkem, s limbickým systémem, což je centrum, kde se ukládají emoce a city. Zkrátka emoční centrum,“ říká Petra Švábíková.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu