Close search

Nechcete si zkazit vztahy v rodině? Těmto svatebním darům se rozhodně vyhněte

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Pokud se chystáte na veselku svých blízkých přátel, nebo členů rodiny, nejspíš se jim budete kupovat svatební dar. Než ale vrazíte na nákupy, pamatujte, že svatebčané mají i tak hodně problémů s přípravou celé akce, takže to nejmenší co pro ně můžete udělat, bude nepřidělávat jim další s výběrem nevhodného dárku.

Koupit dobrý svatební dar bývá náročné, přesto je to možné aniž byste utratili velké množství peněz. Vždy totiž záleží na konkrétní situaci páru a mnohdy nejlepším řešením před nákupem, je jednoduchá domluva, která vám poskytne informace o tom, co budoucí novomanželé budou potřebovat a co ne.

Pokud se ale rozhodnete pro překvapení a dar budete vybírat zcela podle svých představ, pak pamatujte, že jsou předměty, které by nechtěl získat skoro nikdo. Takže pokud nechcete být první na seznamu, komu se podobný dárek při vaší vlastní svatbě vrátí, raději se vyhněte těmto předmětům.

Secondhand

Snad žádný svatební pár si nezaslouží dostat dar, který má jasné známky opotřebení. Pokud jste tedy nepořídili novomanželům antikvariát, věci, které už někomu prošly rukama raději vynechte.

Nože

Tento dar sice může být velmi praktický a některému páru se může i hodit, hlavně když jsou teprve ve stádiu zařizování svého hnízdečka lásky. Ale uznejte, jak byste se asi cítili, kdybyste večer v pokoji se svojí drahou polovičkou po svatbě otevírali dary a jedním z nich bla sada pořádně nabroušených nožů. Hlavně aby pak nedošlo k žádnému omylu.

Kuchařky a encyklopedie

Literatura je sice synonymem moudrosti a vědění, tedy alespoň některá z nich, ale knihy, které budou mladou ženu učit vařit, nebo budou pár poučovat o tom, kam by si měli vyrazit na líbánky, nejsou nejlepší volbou.

Jeden šálek

Tento bod snad ani nepotřebuje žádné další vysvětlení. Umíte si představit, že najdete mezi svými svatebními dary jeden hrnek s podšálkem? Ale kde je ten druhý, vždyť jsme přeci dva? To se jim rozbil a nechtěli nám koupit nic jiného? Nebo nejhorší možnost: Vědí něco, co já ne?

Dárky pro dítě

Pokud není nevěsta těhotná, tyto dary patří mezi ty skutečně nevhodné. I když víte o tom, že novomanželé se po svatbě budou ihned snažit o založení rodiny, nevytvářejte na ně žádný tlak pomocí těchto dárků. Také nikdy nevíte, kdy se jim vytoužený potomek narodí a jestli náhodou nebudou mít trojčata, potom vámi věnovaný jeden pár modrých dupaček bude vypadat velice špatně.

Jídlo

Pokud máte obavy, že se novomanželé dostatečně nenajedli na svatební hostině, pozvěte je na oběd, nebo jim věnujte dárkový poukaz do kvalitní restaurace. Ano, dárkové koše plné různých dobrot mohou být vnikajícím darem,, pokud jej ale nezabalíte do neprůhledného papíru a ihned novomanžele neupozorníte, že váš dar musí mít při rozbalovaní přednost. Jelikož i to nejlepší ovoce nebo salámy nemusí po měsíci chutnat vůbec dobře.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu