Close search

Nebezpečné růžové brýle: Jak neztratit své vnitřní já v období zamilovanosti?

pixabay Zdroj: pixabay

Období zamilovanosti je určitě krásná věc. Ale nesmíte zapomínat, že člověk je na světě hlavně a především sám za sebe. Proto i v období rozbouřených hormonů, které nám nasazují růžové brýle, bychom neměly ztrácet samy sebe.

Známe to všechny. Vstoupí vám do života nový muž a rázem je celý svět zalitý sluncem. Snažíte se být pro něho co nejatraktivnější, nejpřitažlivější, zkrátka to nejlepší, co ho mohlo potkat. Najednou se přistihnete, že posloucháte stejnou hudbu jako on, díváte se na filmy, které zajímají jeho, oblékáte se tak, abyste vyhověla jeho vkusu. Je to do jisté míry logické, když první týdny bez sebe nedáte ani ránu. Ale všeho moc škodí.

Po jisté době samy na sobě začnete pociťovat, že vám není už tak skvěle jako na začátku. Začnete se cítit nesvobodně a protivné samy sobě. Čím to může být? Právě jste ztratily své já. Tu část vaší duše, které není ani trochu příjemné, že jste ji takovýmto způsobem „zaprodaly“ nějakému muži.

Najednou začnete cítit, že i váš vysněný princ pomalu ztrácí zájem o společně strávený čas. Taky aby ne, když jste mu doposud ve všem vyhověly a on ani neměl šanci poznat vaši pravou tvář. Možná si myslíte, že je lepší své nitro nechat ukryté a maskovat se za někoho jiného. Ale předpoklad pro dlouhodobý a kvalitní vztah je otevření se tomu druhému se všemi kladnými i zápornými stránkami.

Stydíte se za to, že posloucháte retro hity nebo že vás baví jenom romantické komedie? Nemáte vůbec žádný důvod. To jste zkrátka vy a je jen na vašem partnerovi, jak vás přijme. Když ztratí zájem, alespoň ušetříte čas pro někoho dalšího, kdo vás bude milovat se vším všudy. Nezapomínejte na to, že přirozenost a schopnost být sama sebou je pro muže to nejvíce sexy.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu