Close search

Naučte se býti ženou: Se zumbou shodíte kila a probudíte v sobě vášeň

pixabay Zdroj: pixabay

Jednu dobu bylo o zumbě slyšet všude, s jejími lekcemi se roztrhl pytel a většina žen ji alespoň jednou zkusila. Ženy i muži si ji oblíbili, protože se při ní skvěle vytančil stres, ale i zformovala postava. Objevte zumbu i dnes, zahřejte se při chladných večerech a probuďte v sobě ženskou energii.

Co je zumba?

Zumba je aerobní program, při kterém se střídá pomalé a rychlé tempo, takže je to tzv. intervalový trénink, což je přínosné pro budování vaší kondice i shazování kil. Máte-li ráda tanec, latinsko-americké rytmy doplněné o prvky černošské hudby, budete z lekce nadšená. Nejedná se o klasický aerobic, kde se počítá na doby, ale spíše se klade důraz na taneční pohyb s důrazem na pohyb kyčlí a boků. U správně provedené hodiny byste se měla cítit plná energie a radosti.

Zdravotní plusy

Pravidelným cvičením jógy si protáhnete, posílíte a vytvarujete svaly, které normálně zanedbáváte. Samozřejmě si posílíte i srdce, kterému intervalový trénink dělá dobře. Navíc vám zumba vyplaví hormony štěstí, tzv. endorfiny a pravidelným tancem můžete také odstranit bolesti zad, jelikož se začnou přirozeně posilovat břišní a zádové svaly.

Na vlně smyslnosti

Na zumbě se setkáte i s rytmy Salsy. Ta pochází z Kuby, kde se tento smyslný tanec běžně tančí na ulicích. Salsa v překladu znamená pikantní omáčka a je tvořena prvky dravosti, rytmu a emocemi. Představte si, že se dvakrát v týdnu oddáte těmto rytmům, které v každé ženě musí probudit vášeň a smyslnost. Přenesete se do horké noci Latinské Ameriky, kde naplno projevíte svoji ženskost a dravost. Energii, kterou skrze sebe necháte na lekci proudit si přenesete i do běžného života a zápal z vás bude čišet na každém kroku.

Hlavně pohodlně

Je dobré navštěvovat lekce s kamarádkou nebo kamarádem. Budete méně ostýchavá a víc si hodinu užijete. Také nezapomeňte dodržovat správný pitný režim. Určitě jste také už někdy viděla oblečení, ve kterém se zumba tančí. Hlavně pohodlné, volné a příjemné materiály, ve kterých se budete cítit dobře. Tak neváhejte a rozvlňte tělo v rytmu latinsko-americké hudby, která vás pohltí.

Nejčtenější články