Close search

Natalie Portman: Stát se erotickým symbolem ve dvanácti, mě připravilo o vlastní sexualitu

Showpix.cz Zdroj: Showpix.cz

Natalie Portman přežila dospívání v Hollywoodu bez nástrah drog a skandálů. Jenže daň za slávu přišla také a v nečekané podobě.

V polovině devadesátých let se rychle stala nadějnou dětskou hvězdou, jenže poté se rozhodla přibrzdit, dala přednost škole a osobnímu rozvoji.

Vedle rodné hebrejštiny a angličtiny mluví také francouzsky a japonsky, tančí maluje a získala titul z psychologie.

Příliš rychlé dospívání

Dvojnásobná matka se nedávno objevila v podcastu Armchair Expert, který vede Dax Shepard, a promluvila zde mimo jiné o tom, jaké to bylo, když ve dvanácti nejen že debutovala v úspěšném filmu Leon (1994), ale role Mathildy, mladičké chráněnky nájemného vraha v podání Jeana Rena, z ní udělala v jistém smyslu sexuální symbol.

Natalie považuje Mathildu za lolitovskou figuru, tedy předčasně dospělou dívku, která poblázní staršího muže. S dívkou z románu Vladimira Nabokova má sice leccos společného, ale Leon je vůči jejím nesmělým pokusům imunní a žádná obsese z jeho strany nehrozí. Jinak tomu je v jejím dalším snímku Nádherný holky (1996), kde jako neplnoletá opětovala city staršího muže.

Mnohem větší problém ale bylo něco jiného. Před dvěma lety měla Natalie na protestním Women´s March projev, v němž řekla, že první fanouškovský dopis, který dostala po premiéře Leona, byl fiktivní příběh o jejím znásilnění.

Budování pevnosti

Domnívám se, že když jsem byla už jako dítě sexualizovaná, vzalo mi to moji vlastní sexualitu. Prostě jsem se bála. Cítila jsem, že jediný způsob, jak se můžu ochránit, je říkat: Jsem konzervativní a myslím to vážně. Měli byste mě respektovat, jsem chytrá a nedívejte se na mě tímto způsobem," vysvětluje Portman a tvrdí, že pokud vás někdo respektuje, nebude si vás sexuálně objektivizovat.

V tom věku máte svou vlastní sexualitu, vlastní touhy a chcete prozkoumávat věci a být otevření, jenže se necítíte bezpečně, když se o vás zajímají starší muži a vy je musíte pořád odmítat,“ dodává a vysvětluje tím, proč dlouho vyvolávala dojem, že je vážná, prudérní a konzervativní. Vystupovala tak vědomě, protože se díky budování pevnosti kolem sebe cítila bezpečně.

Na další informace o vztazích ve filmech Leon a Nádherný holky se můžete podívat do GALERIE:

Zdroje: armchairexpertpod.com, yahoo.com

Nejčtenější články