Close search

Natalie Portman, Serena Williams a další hvězdy vstupují do světa ženského fotbalu

Showpix.cz Zdroj: Showpix.cz

Natalie Portman, Serena Williams a její dvouletá dcera Alexis Olympia patří mezi hvězdnou investorskou sestavu, která v Los Angeles buduje ženský fotbalový tým vlastněný téměř výhradně jen ženami.

Není nezvyklé, že si slavní a bohatí pořídí nějaký sportovní klub. Třeba český miliardář Daniel Křetínský vlastní fotbalový klub AC Sparta Praha.

Hvězdy na trávníku

Mezi slavné tváře, které se rozhodly zapojit do sportovní sféry i finančně, patří herečky Natalie Portman, Eva Longoria, Jessica Chastain a tenistka Serena Williams, která nechala mezi vlastníky zapsat i svou dvouletou dceru Alexis Olympii. Tvoří část hvězdného, ženského investorského týmu, který si pořídil ženský fotbalový klub.

Seskupení investorek se nazývá Angel City a jejich zatím nepojmenovaný tým nastoupí do americké Národní ženské fotbalové ligy o dva roky.

Společně se snažíme vybudovat nejen tým, který bude vyhrávat, chceme také rozvinout vášnivě věrnou fanouškovskou základnu," uvádí Natalie Portman v tiskovém prohlášení.

Rovněž doufáme, že to bude mít významný dopad na naši komunitu. A zavázali jsme se rozšířit přístup ke sportu pro mladé lidi v Los Angeles prostřednictvím našeho vztahu s nadací LA84. Sport je úžasný způsob, jak spojit lidi, a má moc učinit hmatatelné změny pro atletky v naší komunitě i v profesionální sféře."

Miliardář na basketu

Mezi další hvězdné vlastníky sportovních klubů se řadí třeba David Beckham a Simon Fuller, jimž patří podíly ve fotbalovém týmu Inter Miami CF. Slavný boxer Oscar De La Hoya investoval do Houston Dynamo a ženského klubu Houston Dash. A herec Russell Crowe financuje australský rugbyový klub South Sydney Rabbitohs.

Také zakladatel Microsoftu Paul Allen vlastnil část basketbalového klubu Portland Trail Blazers a v letech 1997-2018 byl hlavním vlastníkem Seattle Seahawks. Po jeho smrti v roce 2018 podíly přešly na dědice.

Nejčtenější články