Close search

Nástrahy pro moderní páry: Jak sociální sítě ničí intimní život?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Sociální média jsou mocným nástrojem ve správných rukou a nebezpečným, když s ním lidé neumějí zacházet. Firmám pomáhají v růstu, svět díky nim objevuje nové talenty a celosvětově se řeší důležitá témata. Na druhou stranou jim lidé věnují až příliš mnoho pozornosti a to může negativně ovlivnit a partnerský a sexuální život.

Sociální sítě se v dnešní době těší velkému vlivu a bohužel často ovlivňují i soukromí. Páry se tak vlivem sociálních sítí mohou potýkat s problémy v navázání intimního vztahu, nebo se jejich sexuální život může naopak zhoršovat.

Pohlcovač času

Podle průzkumu z roku 2018 lidé stráví na sociálních sítích v průměru 135 minut každý den. Více jak dvě hodiny mnozí sledují příspěvky a fotografie svých známých i přátel, celebrit a vlivných osobností. Mobilní telefony se nyní už staly klasickou součástí rodinných večeří, dovolených i společně strávených víkendů. Situaci ani nepřispívá skutečnost, že v dnešní době se je práce z telefonu zcela obyčejnou součástí života. Takže když někomu přijde v jedenáct večer pracovní email, často si ho dotyčný přečte a někdy dokonce začne řešit i pracovní povinnosti. Není tedy divu, že páry mnohdy nemají čas ani chuť na jakoukoli intimitu, když například ještě pozdě večer musí řešit pracovní záležitosti.

Nedostatek komunikace

Sociální sítě vytvářejí často klamavý dojem, že je jedinec v centru dění různých akcí a že se o něho zajímá velké množství lidí. Komunikace přes sociální sítě často vytváří mylný dojem přátelství a potřeba mluvit se svým okolím se pak ztrácí. Po nějaké chvíli tak partneři mohou zjistit, že je pro ně problém navázat spolu kontakt a začít otevřeně mluvit o svých pocitech a potřebách. Milenci neumějí a stydí si sdělit svá přání. Podobný přístup vede k frustraci a menší chuti na sex.

Srovnávání

I když většina lidí již v dnešní době si je velmi dobře vědoma toho, že život vyobrazený na sociálních sítích má ke skutečnosti mnohdy velmi daleko, přesto se nevyhnou srovnávání. Kritické hodnocení své osoby, partnera, vlastního života nebo i finanční situace může vytvářet zbytečné napětí ve vztahu, které rozhodně nebude nahrávat kvalitnímu sexuálnímu životu. Partneři se také mohou začít stydět za své tělo nebo výkony v posteli, jelikož ve srovnání s někým jiným nemusí působit tak dobře. Proto je opět a znovu nutné si pamatovat, že fotografie nebo i příspěvky na sociálních sítích často nejsou reálné. Nemá tedy nejmenší smysl brát si blízko k srdci internetovou fikci.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu