Close search

Náročné požadavky milionářů: Jak pracují chůvy úspěšných podnikatelů?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Práce chůvy nebo dětské vychovatelky, která se stará o ratolesti zámožných a vlivných lidí, může zahrnovat mnoho cestování nebo život v luxusním domě. Přesto podle některých chův není v této práci o co stát. Někteří bohatí rodiče totiž mohou mít požadavky, které se zcela neslučují s náplní práce a dokonce překračují jisté hranice.

Práce elitní dětské chůvy bývá v USA velmi dobře finančně ohodnocena a s ročním platem až 150 tisíc dolarů (3,4 milionu korun) je považována za celkem prestižní zaměstnání. Avšak počáteční pozlátko podle některých bývalých chův, které poskytly rozhovor serveru Business Insider, brzy vyprchá. Je zcela samozřejmé, že v každé rodině, která zaměstnává pomocnici ke svým dětem, fungují zcela jiná pravidla a mnohé pracovnice si nemohou své zaměstnavatele vynachválit, někdy ale přijdou požadavky, se kterými zaměstnankyně nepočítají.

I přes hurikán

Jedna chůva pracovala pro velmi vlivné a dobře zabezpečené rodiče, kteří oba působili jako ředitelé významných podniků na newyorském Manhattanu. Nehledě na to, že finance pro tuto rodinu rozhodně nebyly problémem, chůva začala brzy vykonávat povinnosti osobní asistentky, kuchařky a uklízečky. Ke všemu musela jednou během hurikánu, který právě v té oblasti byl, zůstat v domě, který byl zatopený a nefungovala tam elektřina.

Postel v komoře

Další vychovatelka měla velmi nemilou zkušenost s rodinou, která žila ve velkém bytě ve známé drahé newyorské čtvrti Upper East Side. Tehdy přijala práci na poloviční úvazek, kdy její povinností bylo přespávat v noci v domě a během večerních hodin se starat o malé dítě. Avšak problém byl v tom, že i když majitelé domu měli možnost své zaměstnankyni nabídnout standardní pokoj, chůva v této rodině musela během svých večerních služeb odpočívat v komoře, kde nebyla plnohodnotná postel a měla sdílenou koupelnu s malými dětmi, o které se starala.

Deratizérka

Mezi povinnosti chůvy většinou patří péče o ratolesti zaměstnavatelů. Někteří rodiče se snaží své pracovnice donutit dělat práce, které v jejich smlouvě rozhodně nenajdete. Jednu americkou chůvy požádala rodina, pro kterou pracovala, aby se sama pokusila vyhubit krysy, které se v domě našly.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA NÁROČNÉ POŽADAVKY NA CHŮVY:

Nejčtenější články