Close search

Nahá jízda na koni i fetiš: Čím se proslavily nejskandálnější ženy historie

vintag.es Zdroj: vintag.es

Historie přinesla řadu zasloužilých a významných žen, bojovnic za ženská práva, vědkyň, političek, lékařek, ale také ženy, které se na svojí dobu chovaly poněkud výstředně a budily kolem sebe rozruh. Podívejte se, které ženy se nejvíce proslavily díky skandálům a čím tyto ženy provokovaly veřejnost.

1. Bettie Page

Tato americká modelka byla na vrcholu své slávy v 50. letech. Byla označována za královnu pin-upu. V roce 1955 nafotila snímky pro Playboy a stala se v lednu téhož roku dívkou měsíce. Její černé vlasy a modré oči byly považovány za symbol krásy. Bettie se také proslavila svým fetišistickým a sadomasochistickým pózováním. Je považována za první modelku, která znázornila otrokyni.

2. Bonnie Parker

Jedna polovička ze slavné kriminální dvojice Bonnie a Clyde - amerických psanců v době Velké hospodářské krize. Bonnie byla součástí gangu, který okrádal a zabíjel nevinné. Šokující na ní bylo, že se nechala vyfotit se zbraní a s doutníkem v puse, což bylo v té době nevídané. Veřejnost byla dvojicí Bonnie a Clyde pobouřena také tím, že jelikož jsou mladí a svobodní, jistě provozují hříšný a nezákonný sex.

3. Wallis Simpson

Američanka, jejíž třetí manžel byl princ Edward, vévoda z Windsoru.

Byla skandální v tom, že už dvakrát rozvedená se stala milenkou budoucího anglického krále, který se vzdal královského trůnu, aby si ji mohl vzít. Byla také podezřívána, že spolu s Edwardem sympatizuje s nacisty.

4. Lady Godiva

Anglosaská šlechtična z 11. století, známá svoji legendární nahou jízdou na koni.

Podle legendy se Lady Godiva cítila špatně kvůli lidu, který musel platit vysoké daně, jenž nařídil její manžel. Aby ho přesvědčila k úlevám na daních, demonstrativně se projížděla nahá na koni skrze město. Její tělo zakrývaly jenom dlouhé vlasy.

5. Evelyn Nesbit

Americká modelka, herečka a skandální celebrita na počátku 20. století. Když jí bylo 16 let, měla vztah s architektem Stanfordem Whiteem, kterému bylo v té době 47. Poté se vdala za bohatého dědice Harryho Thawa, který byl ale duševně labilní a závislý na kokainu. Nesbitovou opakovaně fyzicky týral a žárlil na jejího prvního milence Whitea, proto ho zastřelil. Stal se z toho “proces století” a Thaw byl umístěn do psychiatrické léčebny. Tam údajně na jedné z návštěv počali s Evelyn svého syna. Po rozvodu s Thawem se opět vdala, aby se následně podruhé rozvedla.

6. Mae West

Sex-symbol 30. let 20. století. Byla herečkou, textařkou, tanečnicí. Ve 20. letech napsala svoji první divadelní hru Sex. Na tehdy puritánskou americkou společnost byla tato hra velmi kontroverzní, nicméně jí tato negativní reklama proslavila až v Hollywoodu, kde se stala herečkou.

7. Isadora Duncan

Byla průkopnicí moderního tance na konci 19.století. Tančila bosá s rozpuštěnými vlasy, což bylo v té době šokující. Nešťastnou náhodou se jí utopily obě děti, pravděpodobně byla bisexuální, udržovala milostný vztah s feministickou aktivistkou Linou Polettiovou. Přitahovalo ji bolševické hnutí. Přijala ruské občanství a vzala si o 17 let mladšího básníka Sergeje Jesenina. Jejich vztah byl ale bouřlivý a nevyrovnaný a po třech letech skončil. Jesenin se znovu oženil, aniž by se s Isadorou rozvedl.

 

Nejčtenější články