Close search

Na drahé procedury zapomeňte: Jak se přírodní cestou zbavíte akné, aftů nebo jizviček?

pixabay Zdroj: pixabay

Každá žena se s tím někdy setkala - afty, lámavé nehty nebo akné dokáží pěkně otrávit život. Existuje spousta výrobků a procedur, které slibují, že vás problémů zbaví. Proč ale nejdříve nezkusit přírodní metody z pohodlí domova, které vás navíc nebudou skoro nic stát?

Akné

Akné už není zdaleka jen problém dospívajících. Stále více lidí se potýká s akné i v dospělém věku. Hlavní příčinou je nadprodukce mazu, který ucpává drobné vývody mazových žlázek. Je to velice obtěžující onemocnění, které má mnohdy i negativní dopady na sebevědomí postiženého.

Prvním předpokladem pro zbavení se akné je správné čištění pleti. Skvěle na pokožku působí horká pára obohacená o esenciální oleje nebo sušené bylinky. Na samotné čištění jsou pak skvělé oleje nebo produkty na rostlinné bázi, např. olej z hroznových jadérek nebo glycerin. Na zvlhčení pleti je potom výborný kokosový olej. Alespoň jednou za týden vyzkoušejte i přírodní masku z medu, bílku a citronové šťávy.

Afty

Tyto několikamilimetrové vřídky v ústech a na jazyku pořádně dokáží otrávit každého z nás i na několik dní. Nemůžete jíst ani pít, aniž byste nepocítili palčivou bolest. Příčinou je např. snížená imunita, citlivost na některé složky vaší zubní pasty, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, stres nebo alergie. Dobré je zařadit do jídelníčku cibuli a česnek, které jsou obecně obranyschopné a posilují tak vaši imunitu.

Velmi účinné je také vylouhovat bylinky jako šalvěj, echinaceu nebo lékořici v alkoholu. Pomocí vaty pak tento roztok přikládejte na aft a uvidíte, že se zahojí mnohem dříve. Jako prevence proti aftům poslouží i pivovarské kvasnice, které jsou bohaté na vitamín B.

Lámavé nehty

Lámající se nehty nejsou jen estetický problém. Kromě toho, že nejsou upravené, mohou se nevzhledně štěpit a mít na sobě skvrny. Mnohdy se na kvalitě nehtů podepíše i strava, která je chudá na vitamíny B a C nebo zinek a křemík. Určitě se doporučuje zařadit do jídelníčku oříšky, ryby a semínka.

Už naše babičky využívaly schopnosti olivového oleje a ruce si namáčely v koupeli právě z tohoto blahodárného zázraku. Skvělým tipem je také koupel ze směsi medu a žloutku. Pro odvážnější jedince je velice účinná metoda potírání nehtů čerstvou rozkrojenou cibulí.

Jizvičky

Pokud nejsou jizvy úplně hluboké, dají se odstranit nebo alespoň zmírnit přírodními metodami. Nejčastěji se chceme zbavit jizev právě po akné, protože nám hyzdí obličej, záda nebo i hrudník. Skvělým způsobem, jak se zbavit drobných jizviček, je skořicová maska, připravená z medu, citronové šťávy a skořice. Ta působí protizánětlivě a má peelingový efekt, jež také pomáhá na odstranění akné. Dalším pomocníkem je také aloe vera nebo vitamín E, smíchaný s jojobovým olejem.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu