Close search

Myšlenky na sebevraždu i láska při natáčení. Jak herci vzpomínají na Hru o trůny?

HBO Zdroj: HBO

Pro fanoušky seriálu Hra o trůny již začaly žně v podobě finální osmé řady. Pro herece, kteří se po dobu více jak osmi let nevěnovali skoro ničemu jinému kromě natáčení seriálu, tak skončila velmi významná část života. Jak na ni natáčení hvězdy seriálu vzpomínají?

V seriálu hraje velké množství vynikajících herů, které Hra o trůny buď proslavila, nebo jejich popularita ještě zesílila. Mnozí z nich se samozřejmě během dlouhých let práce na seriálu věnovali i dalším projektům, ale natáčení této fantasy ságy, se pro mnohé stalo velmi významnou součástí života. Někteří herci začínali natáčet dokonce jako maké děti a nyní svoji spolupráci s HBO uzavírali jako dospělí lidé. 

Herečka Sophie Turner, která si v seriálu zahrála Sansu Stark vzpomíná na natáčení s úsměvem. Jejím nejoblíbenějším momentem bylo podle jejích slov opětovné setkání s herečkou Maisie Williams, kdy se postavy podlouhlých letech opět potkaly v sedmé řadě. Ne všechny zážitky spojené se seriálem ale byly pro herečku příjemné. Sophie uvedla, že kvůli nevraživosti a hrubosti mnohých lidí, kteří ji kritizovali za její práci na seriálu, dokonce ve věku 17 let pomýšlela na sebevraždu. 

Představitelka Aryi Stark, Maisie Williams, v jednom z rozhovorů uvedla, že do postavy vkládala veškeré své herecké schopnosti. Byla to postava, se kterou podle jejích slov vyrostla a která ji dodala sebevědomí.

Kit Harington se svěřil, že nejvýznamnějším obdobím natáčení pro něj byly dny, kdy tvořili záběry pro druhou řadu na Islandu. Tehdy totiž potkal i svoji budoucí manželku Rose Leslie, se kterou se v roce 2018 oženil. 

Herečka Emilia Clarke, která si v seriálu zahrála Matku draků, se po dokončení seriálu svěřila hned s několika důležitými momenty, které ji během natáčení potkaly. Clarke například uvedla, že ji dvakrát potkalo mozkové aneurysma a cesta k jejímu uzdravení byla velmi náročná. Herečka se také svěřila, že po svém prvním natáčecím dni propukla v pláč, jelikož byl velmi náročný. Clarke se ale také podělila o svůj nejoblíbenější moment v roli Daenerys. Údajně to byla chvíle, kdy jako královna získala lstí v Astaporu svoji armádu.

Lena Headey, která ztvárnila svéhlavou a krutou královnu Cersei, řekla, že toto natáčení patřilo k jednomu z nejlepších, kterého se kdy účastnila. Také se svěřila, že si velmi zamilovala šaškovskou čepici, kterou byl nucen nosit šašek ser Dontos. Údajně tvůrce žádala, zda by si ji mohla vzít, bohužel jí to ale nedovolili. 

Podívejte se v naší galerii na herec ze seriálu Hra o trůny. 

Nejčtenější články