Close search

Muži z minulosti, kteří vám nedají spát ani po letech. Proč se stále ozývají a nasazují vám tak brouky do hlavy?

pixabay Zdroj: pixabay

V našem životě projde několik mužů. Někteří už nemusíme nikdy potkat, s některými si občas napíšeme, zajdeme na kávu, pošleme fotky dětí, ale s některými se nám podlamují kolona, jen když si na ně vzpomeneme. Proč tomu tak je?

Některá z nás už takový vztah prožila, některá na něho ještě čeká. Každopádně to nemusí být nutně muž, se kterým jste prožila kus života. Naopak mohl vaším životem jen prolétnout.

Nicméně ten zážitek s ním byl tak silný, že si na jeho vůni a gesta pamatujete i po x letech. Třeba že i máte doma manžela a děti, když je vám smutno nebo si na něco vzpomenete, tento muž z minulosti se zaručeně vždy objeví ve vaší mysli. „Pan osudový“ se čas od času ozve anebo o něm můžete slyšet, či ho náhodou potkat. Ale nic není náhoda, ani v tomto případě ne. Většinou ztratíte hlas, cítíte se trapně, jelikož ze sebe vydáte maximálně jednu větu s absencí jakékoliv logiky a pravidel slovosledu. Zkrátka se vám z něho pokaždé zatočí hlava a vy nevíte proč.

Tento muž je většinou pouze iluzí toho, jak si představujeme dokonalého partnera. V době, kdy jsme ho poznaly, se tvářil nedostupně, neměly jsme u něho nic jisté a tím pádem vzrušení, které v nás dokázal vzbudit už zažíváme dnes jen v kině při romantickém filmu. Jelikož jsme s ním neprožily rutinu všedního dne, nepraly mu špinavé ponožky a zkrátka nezažily realitu ve správném slova smyslu, působí na nás stále jako by přiletěl z jiné planety.

Na tom se shodují i psychologové. Podle nich nás muži, se kterými jsme neprožily klasický vztah, přitahují i po letech. Většinou do slibně rozjetého vtahu zasáhla „vyšší moc“, rozdělila vás práce nebo stěhování do jiné země, případně vás opustil kvůli tomu, že nebyl připravený na rodinu. Odborníci tvrdí, že neukončené vztahy v nás automaticky vzbuzují pocit, že bychom to měly nějakým způsobem dokončit, naplnit. Proč se vám ale stále připomíná a nenechá vás na pokoji? Určitě cítí, že pro něho máte taky slabost, když mu pokaždé vřele odepíšete.

On se většinou objeví, aby zjistil, jak jste na tom vy, jestli nemáte náhodou lepšího partnera než jen on sám. Chce prověřit vaši míru zamilovanosti s aktuálním mužem a svým způsobem vás tímto trochu dráždí. Vy mu evidentně také nejste lhostejná, když se v průběhu let ozývá. Někdy můžete ztratit hlavu, skončit s ním v posteli a opět zabřednout do emočního kolotoče, ze kterého ale on vyjde jako vítěz. Proto zde platí jednoduché pravidlo „Do jedné řeky dvakrát nevstoupíš“. Asi důvod, proč to mezi vámi tenkrát nevyšlo, nebyl úplně prostý. Proto se nebojte mu napsat, že jste ho zase ráda viděla, ale to je tak všechno. Pokud ucítí, že už nad vámi nemá takovou moc, s nasazováním brouků do hlavy po čase skončí.

Nejčtenější články