Close search

Muži a rozchody: Podle nové studie je překvapivě snášejí hůř než ženy

Unsplash Zdroj: Unsplash

Britská Lancaster University informovala o nové studii, která se sice původně zaměřila na problémy v životě párů, výsledek ale přinesl jedno překvapení.

Rozchody nebývají lehké ani pro jednu stranu. Obvykle se má za to, že je víc prožívají ženy. Jenže podle studie britské Lancaster University se ukazuje, že to celé může být trochu jinak.

Jak muž prožívá rozchod?

Vědci chtěli zjistit základní příčiny vztahových problémů. A protože většina studií na toto téma zahrnuje páry, které chodí společně na terapii, snažili se najít zbylé dvojice. Ty, které se se svými problémy nesvěřují odborníkům. A rovněž zkusili zjistit proč.

Použili anonymní online fórum, kde o svých vztazích psalo přes 184 000 lidí. Ukázalo se, že jeden z pěti lidí má problém mluvit o svých problémech a každý osmý přiznal problémy s důvěrou. Pokud jde o to, kdo častěji psal o zármutku na konci vztahu, překvapivě to byli muži.

Stejně jako ženy i oni vyhledávají párovou terapii a online pomoc pro svůj vztah. Tím se vyvrací další stereotyp, že muži nemají zájem o odbornou pomoc. „Je to pozoruhodné. Skutečnost, že o tématu zraněného srdce častěji diskutovali muži, zdůrazňuje, jak jsou emocionálně ovlivněni problémy ve vztahu. Přinejmenším stejně jako ženy,“ dodává Charlottle Entwistle, hlavní autorka studie.

Zdroje informací:
Lancaster.ac.uk: Men Experience More Emotional Pain During Breakups

Nejčtenější články