Close search

Motivace se dá čerpat i z lidí ve vašem okolí. Vybírejte proto ty správné

Unsplash.com Zdroj: Unsplash.com

Říká se, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíc času. Proto stojí za to vybírat je správně. A nejen v pracovní oblasti, ale také v soukromí.

Ať se nám to líbí nebo ne, lidé, kteří se pohybují okolo nás, mají obrovský vliv na to, kým jsme, co a jak děláme. Dokonce ovlivňují i naše myšlení.

Vysoce motivovaní lidé, kteří míří na velké cíle, toho sami využívají. A ne kvůli tomu, aby se nechali jen táhnout svým okolím, ale aby sami získali inspiraci a pořádně zabrali.

Motivační virus

Možná si toho někdy všimnete i sami. Když ráno potkáte někoho dobře naladěného, kdo hýří energií a nápady, přenese se to i na vás. Nějaká doba v kolektivu takových lidí vás ovlivní natolik, že se stanete zdrojem motivace a můžete tuto pozitivní energii přenášet dál.

A naopak, setkání s někým negativním, kdo má po ruce jenom kritická slova, dokáže rozhodit celý den a vy to pak bohužel přenášíte i dál.

Je to takový malý, naštěstí ne smrtelný virus. Jeho životnost záleží na tom, jak rychle přejdete z jednoho prostředí do druhého. Ideální je pohyb směrem k tomu prvnímu.

Důležitost výběru

Pokud jste neustále v kontaktu s lidmi, kteří energii odčerpávají, nemůžete očekávat, že sami budete energičtí a motivovaní. Jestli máte štěstí na ty, kteří energii rozdávají, jejich nadšení se přelije i na vás.

Z toho vyplývá několik pro život podstatných pravidel. Snažte se obklopovat lidmi na energii rozdávající straně spektra. A uplatňujte to jak v mezilidských vztazích, tak v pracovních. Pokud vás někdo vyčerpá na první schůzce, pravděpodobně nebude vhodný partner na celý život. Stejně tak, když jdete na pracovní pohovor, všímejte si, jak na vás působí lidé ve firmě. Pokud se jen plouží po chodbách, časem se možná stanete jedním z nich.

A když se pouštíte do obchodování s někým, kdo energii vysává, ujistěte se alespoň o tom, že vám to přinese výhody v jiných oblastech.

Na další způsoby, jak získat motivaci, se můžete podívat do GALERIE:

Nejčtenější články