Close search

Modelka s protézou: Instagramová hvězda Paola Antonini dodává sílu lidem s hendikepem

Instagram Zdroj: Instagram

Modelce z Brazílie museli po vážné autonehodě amputovat část nohy. Od té doby motivuje a inspiruje miliony lidí, kteří se také potýkají s vážným hendikepem. Tato stále usměvavá slečna je velkou bojovnicí a odvahu dodává i ostatním.

Je mnoho různých důvodů, proč lidé sledují tuto sympatickou slečnu. Každý den zasáhne velké množství lidí z celého světa. Na Instagramu má 2,6 milionu sledujících.

Den, kdy se jí změnil život

Narodila se 19. května 1994 v brazilském Belo Horizonte. Krásná Paola měla velmi slibně rozjetou kariéru modelky. O Silvestru v roce 2014 však do ní narazila opilá řidička. Přežila. Po usilovné práci lékařů jí však bohužel museli amputovat nohu.

Rozhodně není jednoduché se den za dnem vyrovnávat s hendikepem. Paola však prokázala svůj pozitivní přístup k životu. Je to vidět na každém videu a fotce, kterými pravidelně plní svůj Instagram. Spoustě lidí by v den amputace skončil život, ale Paola se rozhodla ho nevzdat. Naplno si užívá všechny krásy života. Posiluje, lyžuje, cestuje a snaží se žít naplno každý den.

Konec kariéry a začátek nové životní cesty

Všichni čekali, že její modelingová kariéra je kvůli nehodě u konce. Naopak. Její hendikep jí otevřel nové dveře a nyní ovlivňuje svět větším mnohem způsobem, než by si kdo dokázal představit. Jako modelka je snad ještě žádanější než předtím. Navíc chodí do nemocnice, kde si povídá s pacienty, dává jim rady a hlavně odvahu. Je pro ně inspirací.

Svůj hendikep prezentuje jako přednost

Za svou umělou nohu se Paola Antonini vůbec nestydí. Ba naopak. Každou chvilku má její umělá noha jinou barvu a dokáže ji krásně sladit ke každému outfitu. Tím si získala asi nejvíce příznivců. Její přístup pomáhá společnost zbavovat předsudků o lidech žijících s hendikepem.

Pár ní po nehodě Paola napsala na svůj Instagram: „Občas takto vidíme, na čem v životě opravdu záleží. Vidíme, jak křehký a úžasný život je. Už si nevážíme věcí, které jsme kdysi považovali za nezbytné a začneme si vážit těch nejmenších detailů a pokroků v každodenním životě (věci, které se zdály tak hloupé). Musíme milovat a žít, jako by zítřek nebyl jistý. Občas vidíme, že každý den je pro nás nedocenitelný. Děkuji za život. Pokud došlo k překážce, je to proto, že Bůh věděl, že máte sílu ji překonat.“

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA STÁLE POZITIVNĚ NALADĚNOU PAOLU!

Nejčtenější články