Close search

Móda nahých kotníků nepolevuje ani v zimě: Ženy ale netuší, jakým rizikům se vystavují

instagram Zdroj: instagram

Už nějakou tu dobu jsou v módě odhalené kotníky. Od jara do podzimu za jakéhokoliv počasí dívky i někteří chlapci a muži vyráží do ulic s krátkými ⅞ džínami samozřejmě s nízkou ponožkou. Tento trend z ulic ale nevymizel ani teď, když je přes den kolem nuly. O jaká rizika si tito módemani koledují?

Kontrast táhne

Módní styl, kdy má na sobě žena huňatý kožich různých barev a odhalené kotníky a kolena v roztrhaných džínách, takřka zaplavil Evropu. Na sociálních sítích tento styl oblékání hraje prim a vyrovnat se mu chce kdejaká slečna, i když její matku při pohledu na ní jímá hrůza. A zima.

On je rozdíl v tom, když má holé nohy ženština s norkem kolem ramen, která vystoupí z auta, skočí si na nehty, do obchodu a pak zase do tepla a mladá studentka, která jede do školy v MHD, stepuje dlouhou dobu na zastávce a umíte si představit jaká zima a chladný vítr je teď v metru.

Bohužel, co bylo in a příjemné v teplých dnech, se teď stává nepochopitelným pro mnoho lidí a mladí, kteří se tohoto trendu nevzdávají ani v zimě, si koledují o nepěkné zdravotní problémy.

Zánět močových cest

Jak je známo, ženy jsou daleko náchylnější k zánětům močových cest, které bývají způsobeny mimojiné i prochladnutím od noh. K zánětům močových cest se rády přidávají i další komplikace, např. zánět ledvin. Kdo nezažil tu krutou bolest pálení a řezaní, chodí v zimě skoro bos. Proto ženy, které nevyznávají nohy v teple by se měly zamyslet nad tímto rizikem. Tu bolest opravdu zažít nechcete!

Prochlazení odnáší dýchací cesty

Prochlazení, kterým odnášíme pobyt v zimě s holýma nohama, se také většinou projeví na dýchacích cestách. V těsném závěsu následují cesty močové, jak už bylo řečeno. Nohy jsou zkrátka velmi háklivé a prochladnete od nich dříve, než by se vám mohlo zdát.

Bolest kloubů

Při prochladnutí kotníků nebo kolen pak mohou trápit bolesti nohou a kloubů. Jedná se také o velmi nepříjemnou bolest, která se většinou dostaví za pár hodin po prochladnutí. Naříkání v noci na bolest by měla přesvědčit módní fajnšmekry o důležitosti teplých nebo alespoň nějakých ponožek.

Řešení

Řešení je ale velice jednoduché. Atraktivní kontrast zimních svršků a holých nohou si nechte na jaro, kdy ještě unosíte vlněný kabátek, ale holé kotníky už tolik nebudou trpět. Nebo by také stálo za zmínku pořízení si delších džín, když už je ta zima.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu