Close search

Minimalismus v módě: Návod pro maminky i podnikatelky, jak vybrat nejlepší outfity

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Každý šatník si jednou za čas zaslouží obnovit a zároveň zbavit nepotřebných kousků. Než se ale vrhnete na obnovu své garderóby, zamyslete se dopředu, jaké kousky budete potřebovat. Když už dáváte peníze za oblečení, je dobré si koupit takové, které budete nosit několik let a za všech okolností.

Byty a skříně bohužel nejsou nafukovací, ale oblečení si mnozí z nás kupují stále nové. Třeba ta sukně, která včera byla za výlohou, by se hodila k tílku, co už doma ve skříni je. Takové myšlení vede k impulzivnímu nakupování a nakonec se sukně i tílko vynesou pouze párkrát a další roky se válí ve skříni.

Tato situace má jednoduché řešení. V šatníku si necháte zhruba 30 věcí, které nosíte v jednom ročním období. Je dobré v tomto případě trochu popřemýšlet, protože z tohoto počtu se dá vykouzlit velké množství vhodných outfitů.

Důležité také je, v jaké životní fázi se zrovna nacházíte. Maminka, která je na mateřské dovolené, nebude mít stejný šatník jako žena, která chodí každý den do práce. Ale i tak si některé kousky v šatníku můžete vzít jak ke kočárku, tak na pracovní schůzku. Obecně ale platí, že všechny věci musí ladit stylově i barevně.

Co na sebe na mateřské?

Maminkám bude rozhodně vyhovovat pohodlnější oděv. Takže zásoba jednobarevných triček (mohou být i barevné), svetříků, dvoje kalhoty (modré, černé), troje šaty by mohly postačit. Jestliže už je váš šatník minimalistický, kabelky můžete doladit, jak uznáte za vhodné.

Minimalismus a práce

Jestliže trávíte většinu času v práci, zařaďte do skříně saka, košile, sukně, šaty a třeba dva kabáty. Stále ale nezapomínejte na barevné ladění.

Chvíle volna

Ve svém volném čase lidé dělají různorodé věci. Někdo má rád kulturu a někdo naopak preferuje procházky nebo sport. Důležité je si ujasnit, jak většinou odpočíváte a podle toho zařizovat šatník.

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ FOTOGALERII NA VÝBĚR TĚCH NEJLEPŠÍCH MINIMALISTICKÝCH KOUSKŮ. 

Nejčtenější články