Close search

Milionář, který miluje neřesti, jídlo a psy: To je představitel oplácaného policisty ze Stranger Things

Netflix Zdroj: Netflix

Hraje jednu z důležitých postav v seriálovém fenoménu jménem Stranger Things, jehož třetí řada právě dobývá televizní obrazovky po celém světě. Herec David Harbour je přitom mužem mnoha tajemství. Téměř 190 cm vysoký sympaťák se třeba netají svými neřestmi...

Hororový seriál z produkce Netflixu Stranger Things, jehož třetí řada spatřila světlo světa na začátku července, si získal srdce a pozornost mnohých diváků. Předchozí i nynější série zatím sbírá jen samá uznání, a to i díky výkonu herce Davida Harboura.

David Harbour (44) se v seriálu objevuje v roli typického amerického maloměstského policisty, kterého více než služba zákonu zajímá horká káva a pořádně pocukrovaná kobliha. Jakmile se ale ztratí malý chlapec, David, v roli šerifa Jima Hoppera, okamžitě zavětří nekalost a bezhlavě se vrhne do víru vyšetřování.

Patřil mezi elitu

Tenhle chlápek měl do velkého světa našlápnuto už od mládí. Syn rodičů, kteří se pohybovali v realitním byznysu, byl totiž na univerzitě v Dartmouthu členem elitního spolku Sigma Phi Epsilon. Do showbyznysu se po hlavě vrhl v roce 1999, kdy začal zářit na Broadwayi v divadelní hře The Rainmaker. Pak se začal objevovat i na plátně, mimo jiné v úspěšném seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti, který dodnes běží v českých televizích.

Za účinkování ve Stranger Things si vysloužil jen samou chválu. A nutno dodat, že také pořádnou porci příjmů do peněženky. Za jednu epizodu první série bral 80 tisíc dolarů (1,8 milionu korun v přepočtu), ve třetí sérii už mu jedna epizoda přikutálí krásných 350 tisíc dolarů (8 milionů korun).

Mimo záběry kamer si David Harbour umí užívat života. Je vášnivým kuřákem, miluje dobré jídlo, cestuje... A nadevše zbožňuje psy. Koneckonců, přesvědčit se o tom můžete v galerii.

Splněný dětský sen

Po úspěchu v seriálovém hitu Stranger Things se Harbour ukázal také jako hvězda filmového plátna. Objevil se ve filmu Sebevražedný oddíl spolu s legendami jako například Will Smith či Jared Leto. Na jaře 2019 se ujal role Hellboye. Kvůli roli temného hrdiny se však musel pořádně zapotit. Z oplácaného medvídka se za pomoci trenéra Dona Saladina vyklubal pořádný superhrdina. 

David se z popkulturních komiksových vod rozhodně pryč nechystá. O tom svědčí také jeho účast v dlouho očekávaném filmovém projektu s názvem Black Widow, tentokrát pod taktovkou Marvelu. Herec tak vystřídá všechny populární komiksové továrny – DC (Sebevražedný oddíl), Marvel (Black Widow) a Dark Horse Comics (Hellboy). Pro fanouška komiksů, kterým Harbour podle svých slov rozhodně je, jsou takové role splněným dětským snem.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, JAK PROBĚHLA PROMĚNA Z OPLÁCANÉHO POLICISTY VE SVALNATÉHO HRDINU!

Nejčtenější články