Close search

Kuriózní koníčky miliardářů. Čemu se ve volném čase věnují Elon Musk nebo Jeff Bezos?

Wikimedia Zdroj: Wikimedia

Miliardáři a úspěšné slavné osobnosti se od většiny lidí odlišují nejenom výší svého majetku, ale také způsoby, jakými tráví svůj volný čas. Zatímco miliony lidí po celém světě preferují volnočasové aktivity jako tenis nebo malování, někteří miliardáři se nebojí přiznat, že mají velmi extravagantní koníčky. Čemu se tedy věnují nejbohatší lidé na světě?

Miliardy na bankovním účtu nejsou jediným aspektem, kterým se nejbohatší lidé na světě odlišují od ostatních. Mnozí z nich mají kromě neotřelých nápadů, ekonomických i technologických znalostí i velmi neobvyklé zájmy. Díky svým financím si tak mohou dovolit věnovat se ve svém volném čase činnostem, které by většina lidí považovala za extravagantní. Jak tedy relaxují miliardáři Warren Buffett nebo Elon Musk?

Jeff Bezos

Nejbohatší muž na světě, Jeff Bezos, který se může pochlubit majetkem okolo 117 miliard dolarů (2,6 bilionu korun), má naprosto jedinečný a velice zajímavý koníček. Zakladatel Amazonu a společnosti Blue Origin, svůj volný čas tráví hledáním částí vesmírných raket NASA, které při své cestě zpátky na Zemi dopadnou do nejrůznějších částí oceánů po celém světě.

Mark Zuckerberg

CEO a spoluzakladatel sociální sítě Facebook, Mark Zuckerberg, se dříve kromě svého působení ve společnosti proslavil i tím, že si rád sám lovil zvířata, jejichž maso následně měl použít do běžných pokrmů. I když na svém facebookovém profilu jednou přiznal, že mu chybí tradice “jdu osobně zabít to, co jím.” Zajímavostí ale je, že nyní si Zuckerberg našel novou alternativu. Chodí totiž lovit s lukem a šípem divočáky.

Richard Branson

Dobrodružné a nebezpečné cestováni má v oblibě britský miliardář a zakladatel společnosti Virgin Group, Richard Branson. Podnikatel se proslavil tím, že si potrpí na extrémní sporty, ale skutečný úspěch ve svých aktivitách slavil v roce 1987, když ve horkovzdušném balonu přeletěl Atlantický oceán. To mu ale nestačilo a o čtyři roky později stejným způsobem pokořil i Tichý oceán.

Elon Musk

Ambiciózní generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, má velice extravagantní sen, který se zároveň stal i jeho koníčkem a ne zrovna levným. Musk totiž zaplatil skoro jeden milion dolarů (22,5 milionu korun) za podmořský vůz Lotus Elise z bondovky Špion, který mě miloval. Bohužel jeho nápad proměnit tento vůz ve skutečné podmořské auto se zatím neuskutečnil.

Warren Buffet

Celosvětově proslulý finančník a investor, který řídí vlivnou společnost Berkshire Hathaway, si také musí občas odpočinout od svých povinností. Buffet má velmi zajímavý koníček, kterým mnohé ve svém okolí nepřestává překvapovat. Tento slavný miliardář totiž s velikou oblibou hraje na ukulele a na své schopnosti je velice pyšný a nebojí se je otevřeně předvést světu.

PODÍVEJTE SE NA SLAVNÉ MILIARDÁŘE, KTEŘÍ MAJÍ NEOBVYKLÉ KONÍČKY:

Nejčtenější články