Close search

Miliardář, workoholik, vizionář i blázen. Elon Musk chce kolonizovat Mars

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Jeho popularita se dá přirovnat k těm největším filmovým hvězdám. Ty také připomíná svými výroky, které občas pouští do světa. Někdy se nedá rozlišit, zda to Musk myslí vážně, nebo žertuje. Některé jeho nápady mají blíž k bláznovství než genialitě.

I přes jeho přešlapy se Muskovi, bývalému poradci prezidenta Trumpa a také předloze filmového Ironmana, nedá upřít úspěch. Stále patří k nejbohatším lidem světa, a tak má dost prostředků na to, aby realizovat i své nejbláznivější vize. Jednou z těch nejodvážnějších je kolonizace Marsu.

Jak se z šikanovaného dítěte stal miliardář?

Než se stal typickou ukázkou amerického snu o vybudování obrovského impéria vlastní pílí a cílevědomostí, prožil nelehké dětství s despotickým otcem v Jihoafrické republice. Jako syn Jihoafričana a Kanaďanky musel vytrpět šikanu nejen od otce, ale i od místních dětí. Není divu, že jakmile to šlo, přesunul se do Kanady a posléze do USA.

Do světa počítačů a vědy nejprve utíkal před nepřívětivým světem. Později se právě technologie staly jeho hlavním předmětem zájmu v pracovním i osobním životě. Technologie se staly celým jeho světem. Právě technologie a jeho první společnost Zip2, kterou založil se svým bratrem, mu přinesly nebývalé jmění. Další pak platební systém PayPal, který vyvinul a úspěšně prodal.

Co bláznivého Musk vymyslel a vymýšlí?

Peníze z prodeje společnosti Zip2 a systému PayPal využil Elon Musk v roce 2002, aby založil společnost SpaceX. Právě ta mu má pomoci naplnit jeho sen o kolonizaci Marsu. V dílně SpaceX vznikla kosmická loď Dragon, nosná raketa Falcon Heavy nebo raketové nosiče Falcon. Nebyla by to však Muskova společnost, kdyby ji neprovázely i nejrůznější výbuchy a další technické potíže.

Potíže ostatně provázejí i jeho automobilku Tesla, kterou vede od roku 2008. Přestože je s Teslou Elon Musk spojován asi nejčastěji, elektrická vozidla Tesla zdaleka nejsou tím nejodvážnějším projektem svérázného podnikatele.

Musk vyvíjí také vysokorychlostní transportní systém Hyperloop. Jde o podzemní přepravní kabinu, která má dosahovat nadzvukových rychlostí. Ano, i Hyperloop má Muskovi umožnit kolonizovat Mars. Na kolonizaci Marsu se ostatně chystá i prostřednictvím společnosti Boring Company, která se specializuje na podzemní tunely.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA KOMPLIKOVANÉHO GÉNIA ELONA MUSKA:

Nejčtenější články