Close search

Miliardář David Geffen dostal na luxusní sídlo v Beverly Hills slevu. Ušetřil 1,5 miliardy

OpenDoor.com Zdroj: OpenDoor.com

Miliardář David Geffen patří mezi nejbohatší lidi na světě a své peníze si umí užít. Ale když na to přijde, umí je i ušetřit.

Naposledy dal o sobě vědět v březnu, když na Instagram zavěsil příspěvek o tom, jak tráví karanténu na svojí soukromé jachtě za víc jak půl miliardy dolarů. Po vlně kritiky ho na chvíli stáhl a utajil se před světem.

Teď se opět zviditelnil, když si koupil nový dům v Beverly Hills. Podle všeho udělal jeden z nejvýhodnějších obchodů za hodně dlouhou dobu.

Miliardová sleva

Ve světě opravdu luxusních nemovitostí není Gavid Geffen nováčkem. Před několika měsíci od něj šéf Amazonu, Jeff Bezos koupil obrovské sídlo v Beverly Hills za 165 milionů dolarů (4,1 miliardy korun). Šlo o opravdu stylovou, přímo hollywoodskou nemovitost, kterou si kdysi nechal postavit legendární producent Jack Warner, zakladatel studia Warner Bros.

Geffen ale lokalitu neopouští a podle The Los Angeles Times si pořídil rozlehlý dům od Caseyho Wassermana, šéfa výboru pro uspořádání olympiády v Los Angeles v roce 2028. Finální suma nebyla zveřejněna, ale odhaduje se, že bude přibližně 62 milionů dolarů (1,5 miliardy korun).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený David Geffen (@davidgeffen),

Jde o výraznou slevu nejen oproti původní nabídce 82,5 milionů dolarů (2 miliardy korun), ale hlavně v porovnání s prvním pokusem o prodej nemovitosti. V roce 2018 se totiž objevila na trhu s cenovkou 125 milionů dolarů (tehdy 2,7 miliardy korun). Kurz dolaru za dva roky vystoupal natolik, že rozdíl dnes představuje téměř 1,5 miliardy korun.

Nemovitost stojí severně od Sunset Boulevard a tvoří ji tři sousedící pozemky, z nichž jeden kdysi vlastnil Frank Sinatra a další dva hollywoodský magnát Lew Wasserman. Dnes jsou jejich původní domy dávno pryč a místo nich tam stojí mnohem větší, soudobé sídlo, které si postavil Wassermanův pravnuk a hlavní dědic Casey.

Bydlení v galerii

Na první pohled strohá nemovitost připomíná víc sídlo nějaké společnosti nebo soukromou galerii, než místo, kde se chce někdo zabydlet. Ostatně, pochází z rýsovací desky oceňovaného architekta Richarda Meiera, který navrhl třeba Gettyho centrum nebo Muzeum současného umění v Barceloně.

Dům byl dokončený v roce 2016 a představuje strohou strukturu ze dřeva, skla, kamene a kovu a zabírá téměř 1700 metrů čtverečních. Disponuje 6 ložnicemi, 16 koupelnami a garáží pro čtyři auta.

Jednotlivé pokoje připomínají svou velikostí átria a jejich ohromné, otevírající se skleněné stěny umožňují přístup k rozlehlému trávníku, díky čemu mizí bariéra mezi interiérem a exteriérem. K vybavení patří také výtah, umělecké studio, tělocvična a promítací místnost. Uhlíkovou stopu nemovitosti zmírňuje geotermální systém na vytápění a chlazení.

Na novou nemovitost Gavida Geffena se můžete podívat do GALERIE:

Zdroje: wsj.com, dirt.com, latimes.com

Nejčtenější články