Close search

Miley Cyrus: Z country Hannah Montany perverzní zpěvačkou milující skandály

Instagram Zdroj: Instagram

Je to jedna z těch dětských hvězd, které nezvládly obrovskou slávu? Anebo jen potřebovala provést pár těch pubertálních kousků, aby dospěla? Jisté je, že Miley Cyrus za několik málo let předvedla tolik provokací, co jiný nestihne za celý život. Co od ní můžeme ještě čekat? Kdo ví? Možná to neví ani ona sama.

Vrozená srdeční arytmie

Miley Cyrus (27) se narodila ve městě Franklin v americkém Tennessee. Pochází z umělecké rodiny, její matka Leticia Jean „Tish“ Cyrus je producentkou a herečkou, zatímco její otec Billy Ray Cyrus je významným hudebníkem, textařem a v neposlední řadě hercem.

Zpěvačka se narodila se supraventrikulární tachykardií, což je určitý druh rychlé srdeční arytmie. Její rodné jméno Destiny Hope tak mělo vyjadřovat víru rodičů, že toho v životě hodně dosáhne.

Disney Channel jako odrazový můstek

Začátek kariéry Miley je spojený stejně jako u spousty mladých talentů s Disney Channel. Cyrus se v Disney Channel zúčastnila konkurzu na roli v televizním seriálu Hannah Montana. Přestože byla nejprve kvůli svému věku a výšce odmítnuta, později získala hlavní roli, a to především díky svým pěveckým a hereckým schopnostem. Seriál měl premiéru v březnu 2006 a rychle se dostal mezi nejoblíbenější seriály Disney Channel. Z Miley se tak téměř ze dne na den stala superhvězda a idol všech teenagerů.

Jako Hannah Montana vyjela v září 2009 na turné se skupinou The Cheetah Girls. Jednalo se o hudební skupinu spadající pod Disney Channel. Vzhledem k obrovskému úspěchu Hannah Montany se Walt Disney Records rozhodlo vydat soundtrack právě s názvem Hannah Montana. Album okamžitě atakovalo hitparádu dvou set nejprodávanějších hudebních desek a EP na území USA s názvem Billboard 200 a celkově se po celém světě prodaly více než 3 miliony kusů.

Z Miley je rebelka

V září 2009 vyjíždí na úspěšné turné s názvem Wonder World Tour, které je považováno za první světové turné Miley Cyrus. Kromě měst v USA totiž koncertovala i ve Velké Británii. Také se jednalo o turné, na kterém byla Miley sama za sebe a ne v roli Hannah Montany. Stejně jako u předchozího turné, i v tomto případě byl z každého prodaného lístku věnován 1 dolar na boj proti rakovině.

Kromě muziky se Miley věnuje i herectví. Koncem března 2010 mělo premiéru romantické drama Poslední píseň, ve které si Miley zahrála hlavní roli Ronnie Miller. Ronnie je sedmnáctiletá dívka, jejíž život je po rozvodu rodičů vzhůru nohama. I přes negativní kritiku a slabý výkon Miley byl film komerčně úspěšný.

Na svém dalším dance-popovém albu Cyrus pomalu mění svoji image, je provokativnější než v minulosti, proto se stává terčem kritiky. Z Miley se stává kontroverzní umělkyně a skandály se to začíná jenom hemžit. Stala se známou svým exhibováním v šílených kostýmech, ukazováním svého polonahého těla a erotickými tanečními kreacemi. Nezapomenutelný zážitek čekal fanoušky na jednom z koncertů, kde vystoupila s obřím penisem.

Vyplazený jazyk jako znak

V červnu 2010 vydává své třetí studiové album s názvem Can’t Be Tamed, které však nebylo ani zdaleka tak úspěšné jako její předchozí tvorba. Úspěšné nebyly ani singly z tohoto alba.

V prosinci 2010 se objevuje kontroverzní video osmnáctileté Cyrus kouřící psychotropní šalvěj divotvornou. Také po předávání hudebních amerických hudebních cen VMA v roce 2013, kde tato čerstvá dvaadvacítka v podstatě znásilnila šestatřicetiletého ženáče Robina Thicka, si na začátku listopadu v Amsterdamu během cen MTV zapálila jointa. Většina televizních show, kde se Miley Cyrus v té době objevuje, končí skandálem. A pokud nemá náladu, jen na vás neobjektivně vyplázne jazyk.

Z americké dcery jednoho z nejslavnějších country zpěváků se stala punkerka vyžívající se v ujetých večírcích. Kalhoty s vysokým pasem, blond vlasy nakrátko a vyplazený jazyk, který dokazoval, že zpěvačka právě prožívá pubertu, kterou si během svých produktivních disneyovských let nemohla dovolit.

Konečně dospěla?

V březnu 2016 byla Miley potvrzena jako porotce a kouč do 11. série hudební soutěže The Voice. Stala se tak nejmladším koučem za dobu existence celé show. Během roku 2016 také potvrdila, že je znovu zasnoubená s Liamem Hemsworthem, se kterým se předtím rozešla v roce 2013.

Ještě v září 2017 Miley poodhalila, že už pracuje na dalším albu. Jako hlavní spolupracovníky na albu uvedla Mike Will Made It, Marka Ronsona and Andrewa Wyatta. V létě 2018 Miley začala social media blackout, kdy se veškeré její sociální sítě zahalily do černé barvy a zůstaly tak až do vydání nové hudby.

Dům na prach a rozvod pár měsíců po svatbě

V listopadu 2018 Miley zveřejnila na sociálních sítích zprávu, že v důsledku ohromných ničivých požárů v Kalifornii přišla o dům v Malibu. Naštěstí její partner Liam Hemsworth včas zareagoval. Podařilo se mu z domova dostat všechna jejich zvířata, zachránit je a také sebe. V té době se Miley nacházela v Jižní Africe, kde natáčela nový díl seriálu Black Mirror. Na oběti a nápravu škod požáru v Kalifornii darovala Miley společně s partnerem Liamem přes 500 tisíc dolarů.

Katastrofický požár posílil pouto mezi milenci a v zimě roku 2018 se vzali. Oproti původním předpokladům, že ke svatbě dojde v Chrisově domovské Austrálii, se snoubenci nakonec rozhodli říci si své „ano“ ve svém domě ve Franklinu v Tennessee. Sedm měsíců po svatbě však Liam Hemsworth podal žádost o rozvod. Miley údajně nesnesla Liamovu závislost na drogách a alkoholu, a tak byly hádky na denním pořádku. Jak celý tento milostný příběh skončí, ukáže čas.

Nejčtenější články